Ile kosztują studia psychologiczne w Poznaniu

Jeśli wybierzesz studia na uczelni państwowej w ramach oferty studiów stacjonarnych koszt nauki będzie wynosił zero złotych. Propozycje studiów na uczelniach niepaństwowych to już jednak wydatek na czesne. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie cen za studia psychologiczne na uczelniach, które prowadzą ten rodzaj kierunków.

Studia psychologiczne w Poznaniu można podjąć w ramach jednolitych studiów magisterskich. Nauka trwa wówczas pięć lat i kończy się uzyskaniem tytułu magistra, co daje wiele korzyści na rynku pracy. Studia takie znaleźć można na UAM, SWPS, w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji, w poznańskiej filii Collegium Humanum.

Studia dzienne na UAM są bezpłatne. Jak kształtuje się koszt nauki na uczelniach niepaństwowych pokazujemy poniżej:

UczelniaKoszt nauki na I roku studiów
Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu5000 zł
SWPS Uniwersytet w Poznaniu11100 zł
Collegium Humanum w Poznaniu4900 zł
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu0 zł
Koszty nauki na studiach, kierunek psychologia, studia jednolite magisterskie

Na poznańskich uczelniach znajdziecie również propozycje studiów psychologicznych I stopnia. Kierunek psychologia oferuje Uniwersytet SWPS, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz na kierunku psychologia w biznesie Wyższa Szkołą Bankowa w Poznaniu. Opłaty za studia w zestawieniu poniżej:

UczelniaKoszt nauki na I roku studiów
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu*5500 zł
SWPS Uniwersytet w Poznaniu11100 zł
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu5700 zł
Koszty nauki na studiach, kierunek psychologia, studia I stopnia, *kierunek: psychologia w biznesie

Podane wartości czesnego mają wyłącznie charakter orientacyjny. Uczelnie stwarzają studentom różne możliwości dokonywania płatności za studia. Można płacić za cały rok lub w dwóch ratach. Wtedy wychodzi oczywiście najczęściej taniej. Uczelnie umożliwiają płacenie w trybie 10 lub 12 rat. Ceny za studia niestacjonarne bywają najczęściej niższe niż za studia stacjonarne.

Z powyższego zestawienia wynika, że najdroższe studia psychologiczne w Poznaniu proponuje SWPS Uniwersytet. By zostać absolwentem kierunku psychologia po pięciu latach nauki Twój portfel uszczupli się o ok. 50 000 zł.

Czytaj również:

Psychologia w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia