Psychologia na SWPS w Poznaniu (studia licencjackie)

Oferta SWPS w Poznaniu w ramach studiów licencjackich na kierunku psychologia to propozycja dla tych wszystkich, którzy nie są jeszcze pewni, że chcą zostać psychologami, ale poszukują wiedzy i umiejętności przydatnych w życiu zawodowym.

Studia I stopnia są skierowane do osób, które nie wiedzą jeszcze, czy w przyszłości będą chciały pracować w zawodzie psychologa. Na studiach zdobędą umiejętności przydatne w wielu innych obszarach zawodowych. Zrozumienie mechanizmów, jakie nami kierują, to niezwykle cenna umiejętność przydatna wszędzie tam, gdzie mamy kontakt z drugim człowiekiem. Dzięki tej interdyscyplinarnej wiedzy możemy być lepszymi menedżerami, projektantami, nauczycielami, trenerami, szkoleniowcami, jak i specjalistami od marketingu i PR.

Psychologia odkrywa mechanizmy rządzące ludzką psychiką i zachowaniem. Pozwala poznać naturę człowieka i zrozumieć jego postępowanie w różnych sytuacjach życiowych. Wyjaśnia, co czujemy, jak postrzegamy samych siebie i osoby z naszego otoczenia oraz jak kontaktujemy się z innymi ludźmi. Bada wpływ emocji i motywacji na nasze działania, rozwój osobowości i temperamentu, różnice indywidualne i relacje międzyludzkie.

Zasady rekrutacji na studia psychologiczne SWPS

O przyjęciu na studia decyduje miejsce na liście rankingowej, która powstaje na podstawie wyników z egzaminu maturalnego. SWPS przyjmuje kandydatów z największą liczbą punktów, w ramach określonego limitu miejsc. Liczą się wyniki z części pisemnej z 2 najlepiej zdanych przedmiotów. Wyniki przeliczane są na punkty kwalifikacyjne. W przypadku osób z jednakową liczbą punktów, dodatkowo mogą być uwzględniane wyniki z trzeciego pisemnego egzaminu maturalnego. (więcej o nowych zasadach rekrutacji).

Chcesz poznać inne kierunki przygotowane dla kandydatów przez uczelnię, zobacz profil:

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Poznaniu

Źródło informacji: materiały SWPS

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia