Kierunki studiów Szczecinnewrodzaje studiów SzczecinStudiaStudia psychologiczneStudia Szczecin

Studia psychologiczne w Szczecinie

Studia psychologiczne w Szczecinie proponuje zarówno Uniwersytet Szczeciński jak i Pomorski Uniwersytet Medyczny (tu kierunek: psychologia zdrowia). Na uczelniach niepaństwowych również można podjąć studia. Zobacz ofertę np. Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.

Obecnie dwie szczecińskie uczelnie proponują studia psychologiczne na kierunku psychologia. Jest to Uniwersytet Szczeciński, który umożliwia naukę na studiach jednolitych magisterskich. Trwają one wówczas pięć lat i ich ukończenie daje szereg uprawnień związanych z wykonywaniem zawodu psychologa. Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia proponuje również Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Z kierunków psychologicznych kandydaci mogą również zainteresować się unikatową propozycją Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – kierunek psychologia zdrowia. Są to również studia jednolite magisterskie. Studia licencjackie na atrakcyjnym kierunku oferuje przyszłym studentom Uniwersytet WSB Merito Szczecin. Na tej największej prywatnej uczelni można studiować na kierunku psychologia w biznesie.

Kierunek psychologia na Uniwersytecie Szczecińskim

Największe zainteresowanie kandydatów wzbudzają studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Szczecińskiem. Program obejmuje wiedzę z zakresu psychologii poznawczej, emocji i motywacji, osobowości, psychologii różnic indywidualnych, psychologii społecznej, psychologii rozwoju człowieka w cyklu życia, psychometrii, diagnozy psychologicznej, pomocy psychologicznej oraz psychopatologii. Po ukończeniu pierwszego etapu studiów wybrać można jedną ze specjalności:

  • psychologia społeczna
  • psychologia kliniczna

W ramach postępowania rekrutacyjnego pod uwagę brane są oceny z języka polskiego, języka obcego oraz do wyboru spośród biologia, chemia, fizyka i astronomia / fizyka, geografia, historia, matematyka

Dwie specjalności znajdziecie również na psychologii w Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Jest psychologia kliniczna oraz psychologia edukacyjna.

Studia psychologiczna na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

Studia psychologiczne proponowane przez Uniwersytet WSB Merito w Szczecinie mają wymiar bardzo praktyczny. Uczelnie zaprasza na kierunek psychologia w biznesie. Na tych licencjackich studiach masz szansę na zdobycie wiedzy, która pomoże Ci zostać ekspertem m.in. w negocjacjach, tworzeniu metod wpływania na konsumentów, analizowaniu ich zachowań, konstruowaniu trafnych przekazów reklamowych, a także w zakresie psychologicznych aspektów zarządzania ludźmi i funkcjonowania pracowników w zespole i przedsiębiorstwie.

Psychologia w biznesie – studia w WSB Merito

Kierunki studiów psychologicznych w Szczecinie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia