Studia psychologiczne w Szczecinie

Studia psychologiczne w Szczecinie proponuje zarówno Uniwersytet Szczeciński jak i Pomorski Uniwersytet Medyczny (tu kierunek: PSYCHOLOGIA ZDROWIA). Na uczelniach niepaństwowych również można podjąć studia. Zobacz ofertę np. Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie.

Obecnie dwie szczecińskie uczelnie proponują studia na kierunku psychologia. Jest to Uniwersytet Szczeciński, który umożliwia naukę na studiach jednolitych magisterskich. Trwają one wówczas pięć lat i ich ukończenie daje szereg uprawnień związanych z wykonywaniem zawodu psychologa. Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia proponuje również Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Z kierunków psychologicznych kandydaci mogą również zainteresować się unikatową propozycją Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego – kierunek psychologia zdrowia. Są to również studia jednolite magisterskie. Studia licencjackie na atrakcyjnym kierunku oferuje przyszłym studentom Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie. Na tej największej prywatnej uczelni można studiować na kierunku psychologia w biznesie.

Kierunek psychologia na Uniwersytecie Szczecińskim

Największe zainteresowanie kandydatów wzbudzają studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Szczecińskiem. Program obejmuje wiedzę z zakresu psychologii poznawczej, emocji i motywacji, osobowości, psychologii różnic indywidualnych, psychologii społecznej, psychologii rozwoju człowieka w cyklu życia, psychometrii, diagnozy psychologicznej, pomocy psychologicznej oraz psychopatologii. Po ukończeniu pierwszego etapu studiów wybrać można jedną ze specjalności:

  • psychologia społeczna
  • psychologia kliniczna

W ramach postępowania rekrutacyjnego pod uwagę brane są oceny z języka polskiego, języka obcego oraz do wyboru spośród biologia, chemia, fizyka i astronomia / fizyka, geografia, historia, matematyka

Dwie specjalności znajdziecie również na psychologii w Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Jest psychologia kliniczna oraz psychologia edukacyjna.

Studia psychologiczna na WSB w Szczecinie

Studia psychologiczne proponowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Szczecinie mają wymiar bardzo praktyczny. Uczelnie zaprasza na kierunek psychologia w biznesie. Na tych licencjackich studiach masz szansę na zdobycie wiedzy, która pomoże Ci zostać ekspertem m.in. w negocjacjach, tworzeniu metod wpływania na konsumentów, analizowaniu ich zachowań, konstruowaniu trafnych przekazów reklamowych, a także w zakresie psychologicznych aspektów zarządzania ludźmi i funkcjonowania pracowników w zespole i przedsiębiorstwie.

Kierunki studiów psychologicznych w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia psychologiczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia