Kierunki studiów KatowicenewStudia filologiczneStudia KatowiceTOP KatowiceTop studia

Filologia angielska w Katowicach

Studia filologiczne w zakresie kierunku filologia angielska to studia dla ludzi ambitnych, którzy dzięki bardzo dobrej znajomości języka obcego z łatwością odnajdą się na rynku pracy. Sprawdź, które uczelnie w Katowicach uczą dobrze języka angielskiego.

Filologia angielska na Uniwersytecie Śląskim

Nie ma chyba drugiego takiego uniwersytetu w Polsce, którego oferta studiów anglistycznych byłaby tak rozbudowana. Składają się na nią przede wszystkim propozycje zróżnicowanych tematycznie specjalności na kierunku filologia angielska oraz połączeń nauki języka angielskiego z innym językiem obcym.

Kandydaci mogą na studiach równolegle z językiem angielskim poznać na dobrym poziomie języki orientalne: chiński, japoński, koreański. Filologia angielska pojawia się także w ofercie w połączeniu z biznesem – filologia angielska język biznesu oraz w kilku jeszcze innych wariantach.

W rekrutacji na kierunek filologia angielska Uniwersytet Śląski uwzględnia się ocenę na maturze z części pisemnej języka angielskiego

Filologia angielska w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Środowiska

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Środowiska to niepaństwowa uczelnia, w ofercie której znaleźć można propozycję studiów na kierunku filologia angielska.

Ze strony uczelni dowiesz się, że:

Kierunek Filologia angielska jest przeznaczony dla osób, które posiadają predyspozycje do nauki języków obcych oraz są zainteresowane komunikacją międzykulturową.
Stawiamy na praktyczne umiejętności poprzez zajęcia w formie warsztatowej, umiędzynarodowienie studiów, program Erasmus+, praktyki zawodowe oraz nowoczesne technologie w nauczaniu. Zajęcia specjalnościowe realizują tłumacze przysięgli oraz praktycy z doświadczeniem w biznesie międzynarodowym. Naturalną swobodę w mówieniu zapewniają konwersacje z native speakerem.

Uczelnia przygotowała dla studentów dwie specjalności:

  • Translatoryka stosowana
  • Język angielski w biznesie

Poznaj opinię studenta o studiach na WSZOP:

Perspektywy zawodowe po filologii angielskiej

Najczęściej po filologii angielskiej absolwenci wykonują pracę jako:

  • zawód tłumacza (także w zakresie przekładu tekstów specjalistycznych i artystycznych), praca w biurach tłumaczeń
  • praca w ośrodkach masowego przekazu (radio, TV, prasa, Internet)
  • praca w turystyce i sektorze usług, w działach współpracy z zagranicą
  • praca w redakcjach czasopism i instytucjach kulturalnych, szczególnie tych wymagających zaawansowanej znajomości języka angielskiego.

Kierunek filologia angielska w Katowicach

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Katowice. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia