Kierunki studiów KatowicenewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Katowice

Sztuka pisania – studia w Katowicach

Studia na kierunku sztuka pisania to propozycja, która dla kandydatów przygotował Uniwersytet Śląski. Kierunek zainteresuje wszystkich tych, którzy marzą o karierze pisarskiej.

Kierunek sztuka pisania to studia o bardzo praktycznym charakterze. Przygotował je dla was Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Sztuka pisania na Uniwersytecie Śląskim

Kierunek sztuka pisania przeznaczony jest z jednej strony dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą w agencjach prasowych czy szeroko pojmowanym sektorze usług medialnych (redakcje, portale internetowe, agencje reklamowe, wydawnictwa, etc), zaś z drugiej dla wszystkich tych, którym nieobca jest myśl o karierze literackiej.

Podstawę programu nauczania stanowią przedmioty teoretyczne przybliżające podstawową wiedzę z zakresu historii literatury i poetyki, językoznawstwa, kultury najnowszej, jak również teorii mediów, oraz przedmioty praktyczne, realizowane w trakcie licznych warsztatów prowadzonych zarówno przez ludzi nauki, jak i sztuki.

Dzięki nim studenci nabywają umiejętności tworzenia tekstów użytkowych, publicystycznych i artystycznych oraz zyskują wiedzę dotyczącą współczesnych mediów, rynku książki, życia literackiego, funkcjonowania rozmaitych obiegów wydawniczych i specyfiki dziennikarstwa w dobie Internetu.

Program studiów zawiera ponadto zagadnienia związane między innymi ze zróżnicowaniem form i gatunków wypowiedzi, prawem autorskim, retoryką i technikami perswazji.

Perspektywy zawodowe:

  • pracownik agencji prasowych;
  • pracownik portali internetowych;
  • pracownik wydawnictw;
  • pracownik sektora usług medialnych;
  • rzecznik prasowy;
  • prozaik;
  • autor tekstów estradowych.

W ramach postępowania rekrutacyjnego pod uwagę brana jest ocena z języka polskiego.

Kierunek sztuka pisania w Katowicach

O innych kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia humanistyczne Katowicach. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jeśli chcesz studiować w Katowicach zobacz również stronę – rodzaje studiów Katowice. Tam sprawdzisz m.in. propozycje studiów społecznych, studiów filologicznych, studiów psychologicznych, prawniczych, pedagogicznych na katowickich uczelniach państwowych i niepaństwowych.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia