Kierunki studiów ToruńStudia artystyczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Krytyka artystyczna w Toruniu

Kierunek krytyka artystyczna to studia, dzięki którym można nauczyć się poddawać sztukę krytycznej ocenie w sposób uwzględniający profesjonalne przygotowanie w zakresie historii kultury oraz wiedzy o najnowszych trendach. Studia oferuje kandydatom Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Krytyka artystyczna to interdyscyplinarne studia poświęcone zagadnieniom krytyki artystycznej w zakresie architektury, malarstwa, rzeźby, dizajnu, grafiki, fotografii, sztuki nowych mediów i współczesnej kultury wizualnej.

Kierunek krytyka artystyczna łączy wiedzę z zakresu historii oraz teorii i krytyki sztuki z refleksją antropologiczną, podkreślającą aspekty międzykulturowe. Studenci poznają także zagadnienia sztuki pozaeuropejskiej, uzyskując tym samym szeroką wiedzę o sztuce świata – Europy, Azji, obu Ameryk oraz Afryki.

Zajęcia uwzględniają rozmaite perspektywy współczesnej kultury i sztuki, jak gender i feminizm, psychologia sztuki, obecność sztuki w TV i w Internecie.

Co po studiach?

Wszechstronne wykształcenie otwiera przed absolwentami krytyki artystycznej następujące możliwości zawodowe:

  • praca w czasopismach, wydawnictwach i portalach internetowych jako krytyk sztuki i redaktor magazynu artystycznego,
  • praca w ośrodkach akademickich i badawczych jako specjalista w zakresie historii krytyki artystycznej i myśli o sztuce,
  • praca w galeriach, centrach sztuki, ośrodkach dokumentacji, fundacjach i muzeach sztuki współczesnej jako twórca wystaw, kurator zbiorów i dokumentalista życia artystycznego,
  • praca w instytucjach i ośrodkach kultury jako specjalista, animator kultury i wykładowca,
  • praca w instytucjach zajmujących się rynkiem artystycznym jako ekspert.

Kierunek krytyka artystyczna w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia humanistyczne Toruń. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również – studia artystyczne Toruń

Grafika w Toruniu

Grafika jest kierunkiem studiów artystycznych w najwyższym stopniu łączącym bogate…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Poznaj Wydział Sztuk Pięknych UMK

Wydział Sztuk Pięknych UMK

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia