Kierunki studiów ToruńnewStudia artystyczneStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Historia sztuki – studia w Toruniu

Dzieje sztuki można poznawać na różne sposoby. Może jednak najlepszym z nich jest podjęcie studiów na kierunku historia sztuki? Czy można takie studia podjąć w Toruniu?

Historia sztuki to kierunek dostępny na kilku uczelniach w Polsce. Można podjąć na nim naukę również w Toruniu dzięki ofercie Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Historia sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

Studia na kierunku historia sztuki proponują:

  • zróżnicowaną ofertę przedmiotów specjalistycznych prowadzonych w nowoczesnych salach wykładowych nowego gmachu Collegium Humanisticum oraz zajęcia w bezpośrednim kontakcie z dziełami sztuki pełnego zabytków Torunia, a także Polski i Europy
  • studiowanie pod kierunkiem oddanych badaniom z zakresu historii sztuki, liczących się w świecie naukowców polskich i zagranicznych
  • położenie nacisku na interdyscyplinarność, wieloaspektowość, merytoryczność i nieustanną aktualizację przekazywanych przez prowadzących treści oraz na przygotowanie własnego warsztatu pracy studenta podczas seminariów, proseminariów, wykładów, konwersatoriów, zajęć fakultatywnych, ćwiczeniowych, lektoratów, rozwijania pasji w kole naukowym
  • kształcenie w niewielkich grupach, dobry kontakt z wykładowcami, indywidualne podejście do każdego studenta
  • otwarcie nowych perspektyw, uzyskanie wartościowych kompetencji, czerpanie radości z pięknego czasu studiowania

Tytuł historyka sztuki daje szerokie możliwości pracy w zawodzie oraz wszędzie tam, gdzie przydaje się gruntowne wykształcenie humanistyczne, w tym w:

  • muzeach
  • galeriach sztuki współczesnej
  • działach krytyki artystycznej w prasie
  • biurach konserwatorów zabytków

Kierunek historia sztuki w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Toruń. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia