Kierunki studiów ToruńnewStudia archeologiczneStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Archeologia – studia w Toruniu

Kierunek archeologia to głównie propozycja dla tych kandydatów, którzy od studiów oczekuj namacalnych wyzwań, przygód, dużej ilości zajęć praktycznych. W Toruniu studia archeologiczne proponuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Studia licencjackie na kierunku archeologia kandydaci znajdą na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W rekomendacji, opisie tych studiów przeczytać możemy, że: “Studiując archeologię zdobędziesz wszechstronną wiedzę w dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie naukowej. Tylko ona z dnia dzisiejszego przeniesie Cię w przeszłość – codzienne życie, święta, uczty, bitwy, obrzędy i ceremonie. Stanie się to dzięki wiedzy i osiągnięciom nauczycieli – naukowców z Instytutu Archeologii. To oni oferują poznanie tego wszystkiego wraz z metodami stosowanymi w archeologii, szeroko pojętej humanistyce, także w dyscyplinach przyrodniczych (botanice, zoologii, antropologii, genetyce biomolekularnej), a nawet ścisłych.”

Co na studiach archeologicznych w UMK?

  • Studia archeologiczne to dwustopniowy program dydaktyczny: trzyletni licencjacki oraz dwuletni magisterski; to one przygotują Cię do studiów archeologicznych w szkole doktorskiej.
  • Na studiach licencjackich uzyskasz podstawową wiedzę o historii dawnych mieszkańców Polski i Europy, od czasów najodleglejszych (epoka kamienia) po okresy historyczne (średniowiecze i nowożytność).
  • Uczestnicząc w wykopaliskach poznasz warsztat archeologa, metody eksploracji i dokumentacji, sprzęt i aparaturę niezbędną do pracy w terenie.
  • Zdobędziesz wiedzę podczas wykładów, wymienisz swoje spostrzeżenia w trakcie konwersatoriów i udoskonalisz zdolności praktyczne uczestnicząc w laboratoriach; te ostatnie to Twój bezpośredni kontakt z oryginalnymi, dawnymi przedmiotami codziennego użytku – naczyniami, monetami, ozdobami – zgromadzonymi w instytutowym Gabinecie Zabytków.
  • Do wyboru po pierwszym roku studiów licencjackich masz jeden spośród trzech modułów chronologicznych (archeologię prahistoryczną, archeologię antyczną lub archeologię historyczną) oraz jeden z czterech modułów tematycznych (archeologię architektury, archeologię podwodną, archeologię środowiskową lub konserwację zabytków archeologicznych).

Co po studiach?

Jako absolwent studiów licencjackich możesz kontynuować kształcenie na dwuletnich studiach magisterskich, które są konieczne do wykonywania zawodu archeologa.

Kierunek archeologia w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Toruń. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia