Kierunki studiów WrocławNowerodzaje studiów WrocławStudiaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Wrocław

Studia filologiczne we Wrocławiu

Interesują cię języki obce? Chcesz wybrać studia filologiczne? Myślisz poważnie o podjęciu nauki we Wrocławiu? Doskonale. Właśnie przygotowaliśmy dla was informacje o tym rodzaju studiów.

Jeśli chodzi o studia filologiczne we Wrocławiu, to o uwagę kandydatów walczą właściwie dwie uczelnie. Jedna publiczna, największa, wspaniała – Uniwersytet Wrocławski. Druga niepaństwowa, z ciekawą ofertą najbardziej popularnych kierunków filologicznych – Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu.

Studia filologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim

Wart pokusić się o poświęcenie kilku minut uwagi i prześledzenie oferty studiów filologicznych na UWr. Jakich języków nauczyć się możesz na największej wrocławskiej uczelni? Oczywiście tego, który jest najpopularniejszy wśród kandydatów, czyli angielskiego – kierunek anglistyka.

Jest jedna rzecz, która łączy tłumaczkę najpoczytniejszych kryminałów, profesor medioznawstwa na Uniwersytecie Londyńskim, dziennikarza radiowego BBC News, analityka finansowego banku Barcleys oraz pracownika kalifornijskiej centrali firmy Apple – to dyplom Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na anglistyce do wyboru dwie specjalności:

 • tłumaczeniowa
 • język angielski w komunikacji profesjonalnej

Z popularnych języków państw zachodniej Europy na studiach nauczyć się można języka niemieckiego – filologia germańska, języka hiszpańskiego – filologia hiszpańska, języka francuskiego – filologia francuska. Ofertę tych kierunków uzupełnia jeszcze italianistyka, na której nauczyć się można języka włoskiego. Unikatowym kierunkiem w skali kraju jest niderlandystyka, na której możesz poznać język i kulturę Holandii i Flandrii.

 Jeżeli interesujesz się źródłami jedności europejskiej i korzeniami wspólnej europejskiej tożsamości, historią oraz kulturą, dla których podstawę stanowią antyk, chrześcijańskie uniwersum w średniowieczu oraz racjonalny, naukowy światopogląd epoki nowożytnej, to zapraszamy Cię na studia śródziemnomorskie we Wrocławiu!

Tak sformułowano zachętę do nauki na kierunku studia śródziemnomorskie. Celem kształcenia w tym przypadku jest nauka języka greckiego i języka łacińskiego. Nauce łaciny i greki poświęcona jest również filologia klasyczna.

Łacina, jak i inny język klasyczny – greka – stanowią klucz do kultury świata antycznego. Ich znajomość pozwala jednocześnie lepiej zrozumieć kulturę współczesnej Europy – silnie zakorzenioną w tradycji grecko-rzymskiej. Filologia klasyczna jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, chcących studiować dwa kierunki – będzie bowiem stanowić doskonałe uzupełnienie innych studiów humanistycznych.

Bogata na Uniwersytecie Wrocławskim jest również propozycja kierunków związanych z nauką języków słowiańskich. Oprócz kierunku filologia polska, jedna z najlepszych w kraju, studiować można filologię rosyjską i w dwóch wariantach filologię ukraińską – ukrainistyka oraz ukrainistyka z językiem angielskim. Inną jeszcze propozycją jest możliwość poznania języków krajów bałkańskich na kierunku filologia chorwacka z z językiem serbskim. Jeśli chcesz poznać język naszych południowych sąsiadów, wybierz kierunek filologia czeska.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się również studia orientalistyczne. Na nich możesz poznać takie języki jak: hindi, japoński, chiński, koreański. Filologia indyjska, koreanistyka to kierunki, na które rekrutuje Wydział Filologiczny UWr.

Co możesz zrobić w ciągu 1905 godzin? Rozegrać 1270 meczów piłki nożnej, obejrzeć 3810 odcinków serialu, przebiec 630 maratonów… albo poznać zapisywane osobliwym alfabetem języki, przebyć drogę od starożytnych pustyni Bliskiego Wschodu do współczesnego Izraela oraz zostać znawcą literatury żydowskiej.

Ofertę Uczelni w zakresie studiów filologicznych uzupełnia propozycja kierunku judaistyka, na którym można nauczyć się języka hebrajskiego oraz poznać kulturę Żydów.

Trzy kierunki studiować można w trybie niestacjonarnym – zaocznie. Są to filologia angielska, filologia polska oraz filologia germańska.

Wśród uczelni niepaństwowych we Wrocławiu ofertę studiów filologicznych posiada Uniwersytet WSB Merito.

Filologia hiszpańska na Uniwersytecie WSB Merito Wrocław

Studia na kierunku filologia hiszpańska, które proponuje kandydatom Uniwersytet WSB Merito Wrocław, przygotują specjalistów tłumaczących teksty pisane i mówione – zarówno z języka ojczystego na obcy, jak i z obcych na ojczysty.

Czego jeszcze się nauczysz? Będziesz efektywnie i skutecznie używać języka obcego w biznesie. Dowiesz się, jak stosować zasady komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach. Nauczysz się wykorzystywać język obcy w mediach, w tym w mediach społecznościowych. Opanujesz sztukę prowadzenia prezentacji, spotkań firmowych i zebrań w języku obcym. Będziesz wiedział, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi i technologii informatycznych w komunikacji językowej.

Specjalizacje:

 • język hiszpański w środowisku biznesowym,
 • tłumaczenia w biznesie.

Perspektywy zawodowe:

 • copywriter IT,
 • pracownik korporacji międzynarodowej,
 • Product Manager w branży IT,
 • pracownik środków masowego przekazu.

Filologia norweska na Uniwersytecie WSB Merito Wrocław

Studenci filologii norweskiej na Uniwesytecie WSB Merito we Wrocławiu poznają dwa języki obce: norweski i angielski.

Uczą się efektywnie i skutecznie używać języka obcego w biznesie. Absolwenci będą z powodzeniem stosować zasady komunikacji językowej i międzykulturowej w przedsiębiorstwach. Zdobędą również kompetencje tłumaczy tekstów mówionych i pisanych.

Specjalizacje:

 • język norweski w środowisku biznesowym,
 • tłumaczenia w biznesie.

Perspektywy zawodowe:

 • copywriter IT,
 • pracownik korporacji międzynarodowej,
 • Product Manager w branży IT,
 • pracownik środków masowego przekazu.


Uzyskaj szczegółowe informacje o filologicznych kierunkach studiów dostępnych dla kandydatów we Wrocławiu:

Kierunki studiów filologicznych we Wrocławiu 2024

Kierunków filologicznych we Wrocławiu jest naprawdę sporo. Miłośnicy języka angielskiego mają szczególnie duży wybór. Ale we Wrocławiu możesz nauczyć się też innych języków m.in. niemieckiego, francuskiego, włoskiego i popularnych języków orientalnych lub jednego skandynawskiego.

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne we Wrocławiu. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia