Studia filologiczne we Wrocławiu

Interesują cię języki obce? Myślisz poważnie o podjęciu nauki na studiach filologicznych we Wrocławiu? Doskonale. Właśnie przygotowaliśmy dla was informacje o tym rodzaju studiów.

O uwagę kandydatów walczą właściwie dwie uczelnie. Jedna publiczna, największa, wspaniała – Uniwersytet Wrocławski. Druga niepaństwowa, z ciekawą ofertą najbardziej popularnych kierunków filologicznych – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Studia filologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim

Wart pokusić się o poświęcenie kilku minut uwagi i prześledzenie oferty studiów filologicznych na UWr. Jakich języków nauczyć się możesz na największej wrocławskiej uczelni? Oczywiście tego, który jest najpopularniejszy wśród kandydatów, czyli angielskiego – kierunek anglistyka.

Jest jedna rzecz, która łączy tłumaczkę najpoczytniejszych kryminałów, profesor medioznawstwa na Uniwersytecie Londyńskim, dziennikarza radiowego BBC News, analityka finansowego banku Barcleys oraz pracownika kalifornijskiej centrali firmy Apple – to dyplom Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na anglistyce do wyboru dwie specjalności:

 • tłumaczeniowa
 • język angielski w komunikacji profesjonalnej

Z popularnych języków państw zachodniej Europy na studiach nauczyć się można języka niemieckiego – filologia germańska, języka hiszpańskiego – filologia hiszpańska, języka francuskiego – filologia francuska. Ofertę tych kierunków uzupełnia jeszcze italianistyka, na której nauczyć się można języka włoskiego. Unikatowym kierunkiem w skali kraju jest niderlandystyka, na której możesz poznać język i kulturę Holandii i Flandrii.

 Jeżeli interesujesz się źródłami jedności europejskiej i korzeniami wspólnej europejskiej tożsamości, historią oraz kulturą, dla których podstawę stanowią antyk, chrześcijańskie uniwersum w średniowieczu oraz racjonalny, naukowy światopogląd epoki nowożytnej, to zapraszamy Cię na studia śródziemnomorskie we Wrocławiu!

Tak sformułowano zachętę do nauki na kierunku studia śródziemnomorskie. Celem kształcenia w tym przypadku jest nauka języka greckiego i języka łacińskiego. Nauce łaciny i greki poświęcona jest również filologia klasyczna.

Łacina, jak i inny język klasyczny – greka – stanowią klucz do kultury świata antycznego. Ich znajomość pozwala jednocześnie lepiej zrozumieć kulturę współczesnej Europy – silnie zakorzenioną w tradycji grecko-rzymskiej. Filologia klasyczna jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, chcących studiować dwa kierunki – będzie bowiem stanowić doskonałe uzupełnienie innych studiów humanistycznych.

Bogata na Uniwersytecie Wrocławskim jest również propozycja kierunków związanych z nauką języków słowiańskich. Oprócz kierunku filologia polska, jedna z najlepszych w kraju, studiować można filologię rosyjską i w dwóch wariantach filologię ukraińską – ukrainistyka oraz ukrainistyka z językiem angielskim. Inną jeszcze propozycją jest możliwość poznania języków krajów bałkańskich na kierunku filologia chorwacka z z językiem serbskim. Jeśli chcesz poznać język naszych południowych sąsiadów, wybierz kierunek filologia czeska.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się również studia orientalistyczne. Na nich możesz poznać takie języki jak: hindi, japoński, chiński, koreański. Uniwersytet Wrocławski ma jedną z największych ofert studiów filologicznych tego typu w Polsce. Sinologia, filologia indyjska, koreanistyka to kierunki, na które rekrutuje Wydział Filologiczny UWr.

Co możesz zrobić w ciągu 1905 godzin? Rozegrać 1270 meczów piłki nożnej, obejrzeć 3810 odcinków serialu, przebiec 630 maratonów… albo poznać zapisywane osobliwym alfabetem języki, przebyć drogę od starożytnych pustyni Bliskiego Wschodu do współczesnego Izraela oraz zostać znawcą literatury żydowskiej.

Ofertę Uczelni w zakresie studiów filologicznych uzupełnia propozycja kierunku judaistyka, na którym można nauczyć się języka hebrajskiego oraz poznać kulturę Żydów.

Trzy kierunki studiować można w trybie niestacjonarnym – zaocznie. Są to filologia angielska, filologia polska oraz filologia germańska.

Wśród uczelni niepaństwowych we Wrocławiu ofertę studiów filologicznych posiadają Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Studia filologiczne w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

WSB we Wrocławiu przygotowało dla kandydatów pięć propozycji studiów filologicznych. Dwie dotyczą filologii angielskiej, jedna jest kontynuacją nauki, druga nauką języka angielskiego od podstaw. Od podstaw w ramach studiów filologicznych nauczyć się możesz również języka niemieckiego – filologia germańska od podstaw, języka hiszpańskiego – filologia hiszpańska od podstaw oraz języka norweskiego – filologia norweska od podstaw. Z wyjątkiem nauki norweskiego studia na innych kierunkach można podjąć w trybie dziennym oraz trybie zaocznym.

Lista kierunków filologicznych we Wrocławiu:

studia I stopnia stacjonarne

 • ANGLISTYKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA ANGIELSKA, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • FILOLOGIA ANGIELSKA OD PODSTAW, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • FILOLOGIA CHORWACKA Z JĘZYKIEM SERBSKIM, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA CZESKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA FRANCUSKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA GERMAŃSKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA GERMAŃSKA OD PODSTAW, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • FILOLOGIA HISZPAŃSKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA HISZPAŃSKA OD PODSTAW, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • FILOLOGIA INDYJSKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA KLASYCZNA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA NORWESKA OD PODSTAW, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • FILOLOGIA POLSKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA ROSYJSKA, Uniwersytet Wrocławski
 • FILOLOGIA UKRAIŃSKA, Uniwersytet Wrocławski
 • ITALIANISTYKA, Uniwersytet Wrocławski
 • JUDAISTYKA, Uniwersytet Wrocławski
 • KOREANISTYKA, Uniwersytet Wrocławski
 • NIDERLANDYSTYKA, Uniwersytet Wrocławski
 • SINOLOGIA, Uniwersytet Wrocławski
 • STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE, Uniwersytet Wrocławski

Kierunków filologicznych we Wrocławiu jest naprawdę sporo. Miłośnicy języka angielskiego mają szczególnie duży wybór. Ale we Wrocławiu możesz nauczyć się też innych języków m.in. niemieckiego, francuskiego, włoskiego i popularnych języków orientalnych lub jednego skandynawskiego.

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne we Wrocławiu. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia