Kierunki studiów ŁódźnewStudia ekonomiczneStudia ŁódźTOP ŁódźTop studia

Ekonomia w Łodzi

Zastanawiasz się gdzie studiować kierunek ekonomia w Łodzi? Z pewnością znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule.

Na kierunku ekonomia kształci się wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi, bardzo dobrze przygotowanych do podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych. Studia dają możliwość poznania szerokiego spektrum zagadnień nowoczesnej ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem procesów integracji i globalizacji. Wykładane przedmioty o charakterze interdyscyplinarnym dostarczają wiedzę o społecznych uwarunkowaniach procesów gospodarczych.

Czego spodziewać się po studiach na kierunku ekonomia?

Atutem kierunku ekonomia jest zwracanie uwagi na połączenie wiedzy teoretycznej z jej weryfikacją w praktyce. Jedną z metod nauczania są studia przypadków, które uczą rozwiązywania realnych problemów gospodarczych. Wszystko to sprawia, że absolwenci wyposażeni w rzetelną wiedzę o gospodarowaniu we współczesnym złożonym i szybko zmieniającym się świecie oraz nauczeni pracy indywidualnej i w zespole, są elastyczni na rynku pracy.

Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim

Ekonomia jest nauką, która pozwala zrozumieć zachowania i wybory zarówno w skali makro jak i mikro. Na studiach licencjackich na kierunku ekonomia, prowadzonych przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego studenci uczą się opisywać i analizować rzeczywistość gospodarczą i społeczną, odpowiadać na pytania o przyczyny i konsekwencje działań podejmowanych przez nich samych, przedsiębiorców i polityków oraz stosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Specjalności:

  • Kierowanie małą i średnią firmą
  • Kreowanie kompetencji menedżerskich
  • Metody ilościowe w biznesie i ekonomii
  • Inwestycje kapitałowe
  • Ekobiznes

Ekonomia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Dlaczego warto wybrać ekonomię na AHE? Nauczysz się w sposób krytyczny analizować i diagnozować zdarzenia, zjawiska i procesy występujące w mediach ekonomicznych danej firmy i jej otoczenia. Rozwiniesz kompetencje, aby w sposób nieszablonowy rozwiązywać skomplikowane problemy gospodarcze i społeczne w firmach i instytucjach. Zdobędziesz również wiedzę, jak efektywnie wykorzystać własny potencjał kreatywny w celu rozwijania swojego kapitału intelektualnego i uzyskania ponadprzeciętnych wyników w podejmowanych projektach biznesowych.

Specjalności:

  • Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza
  • Bankowość
  • Rachunkowość i finanse z windykacją należności


Poznaj ofertę i konkrety dotyczące studiów bezpośrednio ze stron poświęconych kierunkowi ekonomia.

Kierunek ekonomia w Łodzi

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne w Łodzi. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia