Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Łódź

Filologia germańska w Łodzi

Dwie łódzkie uczelnie proponują kandydatom studia na kierunku filologia germańska. Dzięki nim poznać można bardzo dobrze język niemiecki. Warto zobaczyć ofertę Uniwersytetu Łódzkiego oraz jednej z łódzkich uczelni niepaństwowych.

Filologia germańska na Uniwersytecie Łódzkim

Studiujący na kierunku FILOLOGIA GERMAŃSKA poznają język niemiecki oraz kulturę i literaturę krajów niemieckojęzycznych. Naukę języka niemieckiego można zacząć od podstaw lub od poziomu średniozaawansowanego. Wszyscy studenci zaczynają od I semestru naukę języka obcego (poziom zaawansowany lub podstawowy jako lektorat). Po II semestrze studiujący kontynuują naukę języka niemieckiego od poziomu średniozaawansowanego ze specjalizacją językoznawczo-literaturoznawczą lub wybierają specjalność z drugim językiem obcym.

Filologia germańska w AHE w Łodzi

Studia na kierunku filologia germańska proponuje w Łodzi jedna uczelnia niepaństwowa. Jest nią Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna.

Na kierunku filologia germańska nie tylko pogłębisz swoją wiedzę z zakresu kultury, literatury czy języka niemieckiego. Studia na tym kierunku pozwolą Ci opanować język niemiecki na takim poziomie, aby kończąc studia posługiwać się nim na poziomie C1.

Co więcej, studiując filologię germańską w AHE rozwiniesz swoją kreatywność, poszerzysz wyobraźnię i przygotujesz się do startu na rynku pracy. A wszystko to dzięki zajęciom oferowanym w ramach Technologii Kreatywności.

Istotnym elementem kierunku filologia germańska są zajęcia specjalizacyjne, które w bezpośredni sposób przygotują Cię do zaistnienia na rynku pracy a dodatkowo pomogą się na nim wyróżnić.

Na studiach I stopnia na kierunku filologia germańska oferujemy dwie specjalizacje do wyboru:

  • Specjalizację nauczycielską z elementami neurodydaktyki
  • Specjalizację translatorsko-biznesową.

W ramach specjalizacji nauczycielskiej z elementami neurodydaktyki nauczysz się jak wspierać proces uczenia się, jak pobudzać swoich uczniów do myślenia, jak uczyć w środowisku cyfrowym, czy jak opracowywać innowacyjne materiały edukacyjne dla swoich uczniów. Na własnej skórze będziesz mógł się przekonać jak to jest być nauczycielem języka niemieckiego, np. przy opracowywaniu i realizowaniu projektu własnego pomysłu.

W ramach specjalizacji translatorsko-biznesowej będziesz mógł przekonać się na czym polega praca tłumacza. Poznasz narzędzia w pracy tłumacza, spróbujesz swoich sił w tłumaczeniu dokumentów biznesowych. Co więcej, poznasz język biznesu, zapoznasz się z korespondencją biznesową oraz nauczysz się na co zwracać uwagę komunikując się w środowisku międzynarodowym. W ramach praktyk będziesz mógł „od kuchni” przyjrzeć się pracy tłumacza a przede wszystkim spróbować swoich sił w tym zawodzie, realizując praktyki u jednego z naszych partnerów, m.in. w renomowanym biurze tłumaczeń SKRIVANEK, partnera kierunku filologia obca w AHE.

Filologia germańska w Łodzi

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne w Łodzi. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Twórcze pisanie w Łodzi

Kierunek studiów twórcze pisanie to propozycja Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia