Kierunki studiów ŁódźStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Łódź

Filologia germańska – Uniwersytet Łódzki

Językiem niemieckim posługuje się co piąty Europejczyk. Może właśnie to będzie świetną zachętą do tego, by podjąć studia na kierunku filologia germańska na Uniwersytecie Łódzkim. Języka można uczyć się od podstaw lub kontynuować naukę na wyższym poziomie zaawansowanie.

Studiujący na kierunku filologia germańska poznają język niemiecki oraz kulturę i literaturę krajów niemieckojęzycznych. Naukę języka niemieckiego można zacząć od podstaw lub od poziomu średniozaawansowanego. Wszyscy studenci zaczynają od I semestru naukę języka obcego (poziom zaawansowany lub podstawowy jako lektorat). Po II semestrze studiujący kontynuują naukę języka niemieckiego od poziomu średniozaawansowanego ze specjalizacją językoznawczo-literaturoznawczą lub wybierają specjalność z drugim językiem obcym.

Specjalności

  • Filologia germańska od poziomu średniozaawansowanego ze specjalizacją językoznawczo-literaturoznawczą (bez specjalności językowej) Filologia germańska od poziomu średniozaawansowanego z drugim językiem obcym zaawansowanym: jęz. angielski
  • Filologia germańska od poziomu średniozaawansowanego z drugim językiem obcym: jęz. hiszpański, francuski, włoski [Wyboru specjalności językowej studiujący dokonują po II semestrze nauki].
  • Filologia germańska od podstaw z drugim językiem obcym zaawansowanym: jęz. angielski.
  • Filologia germańska od podstaw z drugim językiem obcym od podstaw: jęz. hiszpański, francuski, włoski [Wyboru specjalności językowej studiujący dokonują po II semestrze nauki].

Studiujący na kierunku filologia germańska zdobywają umiejętności językowe na poziomie C1 i C1+ dla języka niemieckiego (w zależności od poziomu wyjściowego) oraz w zależności od wybranej specjalności językowej B1/B2 dla drugiego języka obcego uczonego od podstaw i B2+/C1 dla języka angielskiego.

Specjalność językowa daję dobrą znajomość dwóch języków obcych. Studenci zdobywają ponadto wiedzę i umiejętności z zakresu kultury, literatury i gramatyki języka niemieckiego oraz drugiego języka obcego w stopniu podstawowym. Daje to kompetencje poszukiwane na rynku pracy, szczególnie w dużych firmach, współpracujących z partnerami zagranicznymi, w sektorze kultury, instytucjach samorządowych etc.

Specjalizacja językoznawczo-literaturoznawcza pozwala pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie dwóch dyscyplin naukowych: językoznawstwa i literaturoznawstwa będąc bardzo dobrą podstawą do pracy w mediach i instytucjach kultury oraz placówkach administracji.

Absolwent studiów I stopnia na kierunku FILOLOGIA GERMAŃSKA osiąga w zależności od poziomu wyjściowego dobrą lub bardzo dobrą znajomość języka niemieckiego: na poziomie C1 lub C1+ według Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego. Ma ponadto dobrą znajomość kultury i życia społecznego oraz politycznego krajów niemieckiego obszaru językowego (Niemiec, Austrii i Szwajcarii). Wiedza i umiejętności pozwalają po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu licencjata podjęcie pracy w instytucjach i firmach, które wymagają znajomości języka niemieckiego oraz znajomości specyfiki krajów niemieckojęzycznych.

Strona kierunku: FILOLOGIA GERMAŃSKA , Uniwersytet Łódzki

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Łódzki

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne w Łodzi. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Twórcze pisanie w Łodzi

Kierunek studiów twórcze pisanie to propozycja Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia