Kierunki studiów ŁódźnewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Łódź

Filologia hiszpańska w Łodzi

Popularnego wśród kandydatów na studia filologiczne języka hiszpańskiego naucza w Łodzi jedna tylko uczelnia. Właściwej dla siebie oferty szukaj na Uniwersytecie Łódzkim.

jeśli zamierzasz poznać w Łodzi język hiszpański na poziomie filologicznym warto przeanalizować ofertę, którą dla maturzystów przygotował Uniwersytet Łódzki. Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego proponuje studia licencjackie na kierunku filologia hiszpańska z językiem angielskim. W ramach kierunku dwie specjalności:

Językoznawczo-traduktologiczna

Celem specjalizacji jest nabycie praktycznych wiadomości i umiejętności z zakresu gramatyki i słownictwa języka hiszpańskiego, opanowanie podstaw nauczania tego języka oraz podstaw tłumaczenia z języka hiszpańskiego na polski i odwrotnie. Cennym uzupełnieniem specjalizacji językoznawczej są przedmioty związane z gramatyką i metodyką nauczania języka angielskiego, a także gramatyką porównawczą języka hiszpańskiego i angielskiego.

Literaturoznawczo-kulturoznawcza

Celem specjalizacji jest przekazanie i ugruntowanie wiedzy o literaturze, kulturze i historii Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej. Student uczy się analizy zjawisk życia literackiego i kulturowego krajów hiszpańskojęzycznych m.in. w oparciu o umiejętność rozumienia i wykorzystywania tekstów krytycznych. Wiedza nabyta w ramach tej specjalizacji prowadzi do napisania pracy licencjackiej z zakresu literaturoznawstwa lub kulturoznawstwa hiszpańskiego i hispanoamerykańskiego.

Po studiach I stopnia można kontynuować naukę na kierunku: FILOLOGIA HISZPAŃSKA Z AMERYKANISTYKĄ FILOLOGICZNĄ

Rekrutacja na studia

Konkurs świadectw w ramach, którego liczą się oceny z: język angielski lub język hiszpański dodatkowo drugi język obcy lub język polski oraz niewymagana maksymalnie dwa spośród: historia, WOS, historia sztuki, historia muzyki, język łaciński i kultura antyczna, filozofia, matematyka, geografia.

Kierunek filologia hiszpańska w Łodzi

O kierunkach filologicznych w Łodzi dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Łódź. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia