Kierunki studiów KrakównewStudia KrakówStudia medyczne

Zdrowie publiczne – studia w Krakowie

Kierunek zdrowie publiczne to interdyscyplinarne studia z zakresu nauk medycznych, ekonomicznych, społecznych i prawniczych. Gdzie studiować w Krakowie?

Studia na kierunku zdrowie publiczne proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński (Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UJ).

Studia o profilu ogólnoakademickim na kierunku zdrowie publiczne trwają sześć semestrów. Program studiów obejmuje wiedzę z różnych dyscyplin naukowych, w tym nauk medycznych, nauk o zdrowiu, zarządzania, ekonomii, prawa oraz nauk społecznych. Celem programu studiów  jest przygotowanie absolwenta do pracy na wykonawczych stanowiskach w programach ochrony zdrowia, promocji zdrowia, profilaktyki, a także na stanowiskach  samodzielnych w instytucjach systemu ochrony zdrowia, w tym inspekcji sanitarnej oraz jednostkach świadczących usługi zdrowotne.

Innowatorskie, interdyscyplinarne i całościowe podejście do problemu zdrowia populacji i jego ochrony – to plusy tego kierunku na UJ. Już w trakcie studiów studenci odbywają praktyki, których celem jest zapoznanie studenta z charakterem pracy obowiązującym w instytucji, w której praktyka się odbywa (jednostki świadczące usługi zdrowotne, instytucje administracji publicznej, instytucje badawcze, NGO, kancelarie prawne, media zajmujące się problematyką ochrony zdrowia itd.).

Jaką pracę można podjąć po tych studiach? Na absolwentów czekają stanowiska kierownicze i stanowiska samodzielne w programach ochrony zdrowia, promocji zdrowia, profilaktyki itp., a także stanowiska w jednostkach administracyjnych opieki zdrowotnej (publicznej i prywatnej), inspekcji sanitarnej i jednostkach świadczących usługi zdrowotne, przemyśle farmaceutycznym i medycznym, organizacjach międzynarodowych.

Kierunek zdrowie publiczne w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia