Kierunki studiów Częstochowarodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia CzęstochowaStudia historyczneStudia humanistyczne

Studia historyczne w Częstochowie

Studia historyczne na kierunku historia oferuje wyłącznie Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. Dla zainteresowanych przygotowano kilka ciekawych specjalności.

Wielu z Was zastanawia się może po co w ogóle studiować historię. Wyjaśnienie jest dosyć proste. Studia historyczne zapewniają gruntowne wykształcenie humanistyczne i umożliwiają zrozumienie wielu zjawisk współczesnego świata, mechanizmów polityki wewnętrznej i stosunków międzynarodowych oraz innych problemów współczesnej cywilizacji. Studia historyczne to również ciekawe wyzwanie intelektualne.

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie proponuje kandydatom do wyboru w trakcie studiów wiele ciekawych specjalizacji:

  • nauczycielska
  • archiwistyczna
  • specjalność kulturoznawcza

Wybór następuje po III semestrze studiów stacjonarnych.

Perspektywy zawodowe w dużej mierze zależą od wybranej specjalności. I tak:

  • Absolwenci specjalności nauczycielskiej uzyskują wiedzę w zakresie dydaktyki historii, potrafią oryginalnie opracować i przeprowadzić zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem technik multimedialnych; znają tradycyjne oraz dostosowane do zreformowanego szkolnictwa metody ewaluacji. Absolwenci posiadają kwalifikacje do pracy w szkolnictwie i placówkach oświatowych; mają uprawnienia do nauczania historii na II etapie edukacyjnym (szkoła podstawowa)
  • Absolwenci specjalności archiwistycznej w archiwach zakładowych i równorzędnych – a także w administracji państwowej i samorządu lokalnego.
  • Absolwenci specjalności kulturoznawczej są przygotowani do pracy w muzeach, bibliotekach, domach kultury, stowarzyszeniach, jednostkach samorządowych, wydawnictwach, redakcjach czasopism oraz środkach masowego przekazu.

Po skończeniu studiów licencjackich naukę można kontynuować na studiach II stopnia.

Kierunki studiów historycznych w Częstochowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Częstochowa. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia