Kierunki studiów Opolerodzaje studiów OpoleStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Opole

Studia historyczne w Opolu

Zastanawiasz się gdzie w Opolu możesz wybrać studia historyczne? Kierunki studiów z tego zakresu ma oczywiście w swojej ofercie Uniwersytet Opolski. Kierunki związane z historią to: HISTORIA, HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ 40+ (Wydział Nauk Społecznych UO) oraz MUZYKOLOGIA (Wydział Teologiczny UO).

Studia historyczne w Opolu to zdecydowanie domena Uniwersytetu Opolskiego. Uczelnia przygotowała dla kandydatów trzy propozycje z tego zakresu.

Historia na Uniwersytecie Opolskim

Studenci kierunku historia na Wydziale Nauk Społecznych UO poznają dzieje polityczne i gospodarcze Polski oraz świata, historię kultury, a także dzieje człowieka od najdawniejszych po czasy współczesne. Proces nauczania przebiega w zupełnie innej formie niż w ramach edukacji szkolnej, a jego celem jest nie tylko poszerzenie wiedzy o przeszłości, ale też przygotowanie do prowadzenia samodzielnych badań i analizy faktów oraz wydarzeń historycznych.

Co ciekawe, student ma możliwość bezpośredniego kontaktu z prahistorią poprzez udział w wykopaliskach archeologicznych. Podczas zajęć muzealnych ma jedyną i niepowtarzalną okazję obcować z zabytkami sztuki, które nie zawsze są udostępnione ogółowi zwiedzających. Nauczy się również zabezpieczyć i udokumentować elementy dziedzictwa kulturowego, a także pozna zasady stworzenia archiwum rodzinnego. Pozna również podstawowe kompetencje niezbędne do pracy w placówkach edukacyjnych i popularyzacji historii.

Moduły kształcenia:

  • edukacyjno-popularyzatorski,
  • badawczy.

Perspektywy zawodowe:

  • archiwa, muzea, placówki kultury, agencje promujące region,
  • biura podróży,
  • media,
  • administracja samorządowa i organizacje społeczne,
  • tworzenie rekonstrukcji historycznych.


Dowiedz się więcej o interesujących Cię historycznych kierunkach studiów w Opolu, wybierając pozycje z poniższej listy!

Kierunki studiów historycznych w Opolu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Opole. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia