Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia humanistyczneStudia Lublin

Edytorstwo – studia w Lublinie

Studia na kierunku edytorstwo to najlepsza propozycja dla wszystkich, którzy kochają książki i chcą tę swoją miłość przekuć na praktyczne umiejętności związane z wydawaniem publikacji. W Lublinie studiować można edytorstwo na dwóch uczelniach.

Kierunek edytorstwo można studiować na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Edytorstwo na KUL

Studia z zakresu edytorstwa koncentrują się na przygotowaniu absolwenta do edycji dzieł literackich, książek, biuletynów, broszur, dokumentów naukowych, czasopism czy pracy w wydawnictwach, redakcjach, środkach masowego przekazu. Studenci studiów edytorskich nabędą wiedzę i umiejętności z zakresu: historii edytorstwa, tekstologii, edycji, składu komputerowego, a także organizacji pracy wydawniczej i marketingu książki. Studenci przygotowywani są do samodzielnego wykonywania prac pisarskich.

Zdobyte kwalifikacje przygotowują do wykonywania zawodów:

  • redaktor czasopism, wydawnictw naukowych i komercyjnych
  • składacz
  • redaktor portali internetowych
  • grafik
  • adiustator

E – edytorstwo i techniki redakcyjne na UMCS

Kierunek e-edytorstwo i techniki redakcyjne przygotowują do pracy w zawodzie edytora, korektora, e-redaktora, projektanta stron internetowych i grafika komputerowego. W programie zajęć znajdują się przedmioty umożliwiające naukę opracowywania książek, e-booków, witryn internetowych, a także obsługi profesjonalnych programów komputerowych potrzebnych do realizacji różnych projektów tekstowych i graficznych. Uczymy również pracy z rękopisami i sztuki wydawania tekstów dawnych. 

Na studiach na UMCS dowiesz się również jak założyć i prowadzić własne wydawnictwo, prowadzić kampanie reklamowe w mediach tradycyjnych i cyfrowych, administrować strony www i fanpage’e w mediach społecznościowych. Przekazujemy też wiedzę z zakresu prawa autorskiego, copywritingu oraz komunikacji interpersonalnej.

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z dwóch specjalności: 

e-edytorstwo w nowych mediach:

Zdobędziesz wiedzę o procesach konwergencji w mediach cyfrowych, tworzeniu e-podręczników i e-booków, redagowaniu i projektowania witryn internetowych oraz tworzeniu komunikatów audiowizualnych. Nauczysz się pracować z tekstami przeznaczonymi do rozpowszechniania w sieci, tworzyć materiały multimedialne czy e-learningowe.

wydawnictwo:

Dowiesz się, jak projektować i przygotowywać publikacje do druku. Poznasz zasady copywritingu, komunikacji interpersonalnej, PR i marketingu wydawniczego. Ta wiedza przyda Ci się przy samodzielnym redagowaniu książek, czasopism i innych pism użytkowych.

Co po studiach?

Możesz pracować w wydawnictwach, biurach redakcyjno-korektorskich, redakcjach czasopism, firmach specjalizujących się w obsłudze edytorskiej czy innych instytucjach prowadzących działalność wydawniczą, także cyfrową. Twoja wiedza przyda się także w różnych instytucjach kulturalnych (np. bibliotekach, domach kultury czy księgarniach). Będziesz również przygotowany do założenia własnej działalności edytorskiej czy wydawnictwa. Z dyplomem tego kierunku możesz też kontynuować edukację na studiach II stopnia, np. na kierunku filologia polska czy innych związanych z edytorstwem.

Kierunek edytorstwo w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia humanistyczne Lublin. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również:

Historia w Lublinie

Studia na kierunku historia dostarczają absolwentom bogatej wiedzy na temat…

Filozofia w Lublinie

Studiowanie na kierunku filozofia to przede wszystkim doskonała szkoła krytycznego…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia