Edytorstwo w Lublinie
Studia na kierunku edytorstwo to najlepsza propozycja dla wszystkich, którzy kochają książki i chcą tę swoją miłość przekuć na praktyczne umiejętności związane z wydawaniem publikacji. W Lublinie studiować można edytorstwo na dwóch uczelniach.
Kierunek edytorstwo można studiować na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Edytorstwo na KUL
Studia z zakresu edytorstwa koncentrują się na przygotowaniu absolwenta do edycji dzieł literackich, książek, biuletynów, broszur, dokumentów naukowych, czasopism czy pracy w wydawnictwach, redakcjach, środkach masowego przekazu. Studenci studiów edytorskich nabędą wiedzę i umiejętności z zakresu: historii edytorstwa, tekstologii, edycji, składu komputerowego, a także organizacji pracy wydawniczej i marketingu książki. Studenci przygotowywani są do samodzielnego wykonywania prac pisarskich.
Zdobyte kwalifikacje przygotowują do wykonywania zawodów:
- redaktor czasopism, wydawnictw naukowych i komercyjnych
- składacz
- redaktor portali internetowych
- grafik
- adiustator
E – edytorstwo i techniki redakcyjne na UMCS
Kierunek e-edytorstwo i techniki redakcyjne przygotowują do pracy w zawodzie edytora, korektora, e-redaktora, projektanta stron internetowych i grafika komputerowego. W programie zajęć znajdują się przedmioty umożliwiające naukę opracowywania książek, e-booków, witryn internetowych, a także obsługi profesjonalnych programów komputerowych potrzebnych do realizacji różnych projektów tekstowych i graficznych. Uczymy również pracy z rękopisami i sztuki wydawania tekstów dawnych.
Na studiach na UMCS dowiesz się również jak założyć i prowadzić własne wydawnictwo, prowadzić kampanie reklamowe w mediach tradycyjnych i cyfrowych, administrować strony www i fanpage’e w mediach społecznościowych. Przekazujemy też wiedzę z zakresu prawa autorskiego, copywritingu oraz komunikacji interpersonalnej.
Na tym kierunku możesz wybrać jedną z dwóch specjalności:
e-edytorstwo w nowych mediach:
Zdobędziesz wiedzę o procesach konwergencji w mediach cyfrowych, tworzeniu e-podręczników i e-booków, redagowaniu i projektowania witryn internetowych oraz tworzeniu komunikatów audiowizualnych. Nauczysz się pracować z tekstami przeznaczonymi do rozpowszechniania w sieci, tworzyć materiały multimedialne czy e-learningowe.
wydawnictwo:
Dowiesz się, jak projektować i przygotowywać publikacje do druku. Poznasz zasady copywritingu, komunikacji interpersonalnej, PR i marketingu wydawniczego. Ta wiedza przyda Ci się przy samodzielnym redagowaniu książek, czasopism i innych pism użytkowych.
Co po studiach?
Możesz pracować w wydawnictwach, biurach redakcyjno-korektorskich, redakcjach czasopism, firmach specjalizujących się w obsłudze edytorskiej czy innych instytucjach prowadzących działalność wydawniczą, także cyfrową. Twoja wiedza przyda się także w różnych instytucjach kulturalnych (np. bibliotekach, domach kultury czy księgarniach). Będziesz również przygotowany do założenia własnej działalności edytorskiej czy wydawnictwa. Z dyplomem tego kierunku możesz też kontynuować edukację na studiach II stopnia, np. na kierunku filologia polska czy innych związanych z edytorstwem.
Kierunek edytorstwo w Lublinie
- EDYTORSTWO , Katolicki Uniwersytet Lubelski
- E-EDYTORSTWO I TECHNIKI REDAKCYJNE , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia humanistyczne Lublin. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.
Czytaj również:
Studia humanistyczne w Lublinie
Studia filologiczne w Lublinie
Archeologia w Lublinie
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.
Zobacz treści poświęcone studiom w Lublinie
Studia w Lublinie
Kierunki studiów w Lublinie
Rekrutacja na studia w Lublinie
Rodzaje studiów w Lublinie
Uczelnie Lublin
Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij