Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia medyczneTOP CzęstochowaTop studia

Fizjoterapia w Częstochowie

Fizjoterapia należy do jednego z najpopularniejszych kierunków medycznych. Co roku jest chętnie wybierany przez kandydatów, którzy w przyszłości chcą zostać terapeutami. Zastanawiasz się, na której uczelni można studiować fizjoterapię w Częstochowie? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Osoby zainteresowane podjęciem nauki na kierunku fizjoterapia powinny swoją uwagę skoncentrować na propozycji, którą przygotował dla kandydatów Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie – to oferta studiów jednolitych magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJD.

Wzrost w ostatnich latach zapotrzebowania na fizjoterapeutów to pokłosie procesów cywilizacyjnych związanych z procesami starzenia się społeczeństw, sposobem wykonywania pracy. Można śmiało stwierdzić, że zawód fizjoterapeuty należy do zawodów przyszłościowych.

Już dzisiaj zarobki kształtują się na całkiem dobrym poziomie (4000 – 4500/ miesięcznie) a przyszłość rysuje się w jeszcze lepszych barwach.

Absolwenci tego kierunku studiów, najczęściej znajdują pracę w takich instytucjach, jak: publiczne i niepubliczne placówki służby zdrowia, przychodnie sportowo – lekarskie, kluby sportowe, sanatoria i uzdrowiska, hospicja, domy opieki, centra odnowy biologicznej, SPA, placówki oświatowe: szkoły wyższe, centra kształcenia osób dorosłych itp. Coraz częściej fizjoterapeuci decydują się również otworzyć własny gabinet fizjoterapeutyczny.

Warto wiedzieć, że zawód fizjoterapeuty jest w Polsce zawodem regulowanym, co oznacza, że po odbyciu praktyk należy zdać Państwowy Egzamin Fizjoterapeutyczny.

Zasady rekrutacji na fizjoterapię

Konkurs świadectw dojrzałości – średnia z trzech przedmiotów (wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym; poziom podstawowy albo rozszerzony – poziom rozszerzony premiowany przelicznikiem 2): język polski, język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: biologia, fizyka, chemia, matematyka, geografia.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie będą kierowani na badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W przypadku ustalenia, że istnieją przeciwwskazania do podjęcia studiów, kandydat nie może ubiegać się o przyjęcie na ten kierunek studiów

Kierunek fizjoterapia w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia