Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia medyczne

Kosmetologia w Częstochowie

Kierunek studiów kosmetologia śmiało można zaliczyć do tych kierunków, które umożliwiają zdobycie atrakcyjnego i jednego z bardziej przyszłościowych zawodów na rynku pracy. Sprawdzamy, które uczelnie w Częstochowie umieściły ten kierunek w swojej ofercie.

Szukając kierunku kosmetologia udało nam się w Częstochowie znaleźć wyłącznie propozycję Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Kierunek proponuje kandydatom Wydział Nauk o Zdrowiu UJD.

Studia na kierunku  Kosmetologia przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które interesują się dbałością o wygląd i urodę, zdrowym stylem życia i medycyną oraz dla tych, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z pracą z ludźmi i wykazują pasję studiowania nowości i uzupełniania wiedzy.

W ramach rekrutacji na studia obowiązuje konkurs świadectw. Średnia ważona z trzech przedmiotów (wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym; poziom podstawowy albo rozszerzony – poziom rozszerzony premiowany przelicznikiem 2): W= 0,5 biologia lub chemia lub wiedza o społeczeństwie lub informatyka lub matematyka; W= 0,3 język polski lub matematyka; W= 0,2 język obcy nowożytny.   Wynik egzaminu z matematyki może być uwzględniony jedynie raz.

Kierunek kosmetologia w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Częstochowa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia