Kierunki studiów Zielona GóranewStudia medyczneStudia Zielona GóraTop studiaTOP Zielona Góra

Fizjoterapia w Zielonej Górze

Kierunek studiów fizjoterapia przygotowuje przyszłych specjalistów rehabilitacji, profilaktyki i przygotowania sportowego, którzy będą mogli podjąć pracę w zawodzie fizjoterapeuty.

Studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Zielonogórski, pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności zgodne z obowiązującymi standardami kształcenia przygotowującymi do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Grupy zajęć, w ramach których obywa się kształcenie, obejmują: biomedyczne podstawy fizjoterapii, nauki ogólne (w tym język obcy, psychologia, komunikacja kliniczna, prawo medyczne bioetyka i in.), podstawy fizjoterapii, fizjoterapię kliniczną, metodologię badań naukowych, oraz praktyki fizjoterapeutyczne.

Studenci uzyskują przygotowanie zawodowe do pracy fizjoterapeuty z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, jak również z osobami zdrowymi w zakresie profilaktyki i przygotowania sportowego, stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

Perspektywy zawodowe:

  • placówki medyczne,
  • placówki sportowe,
  • instytucje opiekuńcze i oświatowe,
  • inne placówki świadczące usługi z zakresu rehabilitacji, profilaktyki i przygotowania sportowego.

Kierunek fizjoterapia w Zielonej Górze

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Zielona Góra. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia