Kierunki studiów CzęstochowaNoweStudia CzęstochowaStudia filologiczneTOP CzęstochowaTop studia

Filologia angielska w Częstochowie

Filologia angielska należy do najchętniej wybieranych studiów filologicznych w Polsce. Jest szansa, by podjąć studia na filologii angielskiej w Częstochowie. Dwie uczelnie dają kandydatom taką możliwość. Po pierwsze Uniwersytet Jana Długosza, po drugie w ramach studiów niestacjonarnych niepaństwowa Wyższa Szkoła Lingwistyczna.

Filologia angielska na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie

Wydział Humanistyczny UJD proponuje studia licencjackie, trzyletnie na kierunku filologia angielska w trzech specjalizacjach. Te wybierane są po pierwszym roku studiów lub w przypadku studiów z rozszerzonym lektoratem z języka chińskiego już przy składaniu dokumentów..

  • nauczanie języka angielskiego (wybór po I roku)
  • tłumaczenia i języki specjalistyczne (wybór po I roku)
  • tłumaczeniowa z rozszerzonym lektoratem języka chińskiego (wyłącznie na studiach stacjonarnych, wybór podczas rekrutacji przy składaniu dokumentów)

Cel studiów filologicznych jest zasadniczo taki, by osiągnąć stopień znajomości języka zbliżony do tego, jakim posługują się jego rodzimi mieszkańcy. Według klasyfikacji znajomości języka poziom C2 lub bliski temu. Po drugie absolwent powinien sporo wiedzieć o kulturze, historii i literaturze z anglojęzycznego obszaru. (Wielka Brytania, USA itp.). Po trzecie ważnym elementem może być przygotowanie się do pracy nauczyciela. Po ukończeniu studiów licencjackich można uczyć w przedszkolach lub szkołach podstawowych.

Dodatkowe perspektywy zawodowe daje z pewnością ukończenie innych specjalizacji niż nauczanie języka angielskiego.

Filologia angielska w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie

Uczelnia oferuje studia niestacjonarne oraz niestacjonarne online. Do wybory przez kandydató specjalności:

  • Nauczyciel języka angielskiego
  • Lingwistyka stosowana i organizacja pracy zdalnej 
  • Język angielski w biznesie
  • Tłumaczenia

Kierunek filologia angielska w Częstochowie

Studia na kierunku filologia angielska to nie jest jedyna propozycja studiów filologicznych w Częstochowie. Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia filologiczne Częstochowie. Chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji językowych na studiach w Polsce, zobacz – studia filologiczne.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia