Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia filologiczne

Filologia germańska w Częstochowie

Filologia germańska to jeden z tych kierunków filologicznych, który należy wciąż do jednych z najbardziej popularnych. Chęć poznania języka na szych zachodnich sąsiadów ma różne motywacje. Warto dowiedzieć się, które uczelnie w Częstochowie dają możliwość studiowania germanistyki.

W Częstochowie dla osób, które chcą nauczyć się języka niemieckiego na poziomie filologicznym wyszukaliśmy dwie propozycje. Jedną z nich jest oferta kierunku filologia germańska na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Druga propozycja to już oferta uczelni niepaństwowej: Wyższej Szkoły Lingwistycznej.

Filologia germańska na UJD w Częstochowie

UJD w Częstochowie na Wydziale Humanistycznym przygotował dla kandydatów propozycję studiów licencjackich. Na studiach dziennych i zaocznych studiować można w ramach specjalizacji:

 • nauczanie języka niemieckiego (wybór po I roku)
 • tłumaczenia i języki specjalistyczne (wybór po I roku)
 • język niemiecki w obszarach zawodowych (wybór po I roku)
 • tłumaczeniowa z rozszerzonym lektoratem języka chińskiego (wyłącznie na studiach stacjonarnych, wybór podczas rekrutacji przy składaniu dokumentów)

Wybór specjalizacji w dużym stopniu determinuje perspektywy zawodowe. Przykładowo absolwent kierunku Filologia specjalność filologia germańska – specjalizacja nauczycielska:

 • posiada wszechstronną wiedzę i umiejętności w zakresie języka niemieckiego w mowie i w piśmie; osiąga poziom zbliżony do kompetencji rodzimego użytkownika języka;
 • posiada wiedzę w zakresie historii, literatury i kultury niemieckojęzycznej, szeroką wiedzę pedagogiczną oraz umiejętności w zakresie metodyki i dydaktyki nauczania języka niemieckiego;
 • jest przygotowany do nauczania języka niemieckiego w szkole podstawowej (uprawnienia absolwent uzyskuje po ukończeniu studiów magisterskich). Dla zawodu nauczyciela języka obcego odpowiednie wymagania i uprawnienia regulują rozporządzenia MEN i MNiSW.

Kierunek filologia germańska w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie

Germanistyka na WSL w Częstochowie to propozycja studiów niestacjonarnych oraz niestacjonarnych on-line. W ramach kierunku oferowane są specjalności:

 • Nauczyciel języka niemieckiego
 • Lingwistyka stosowana
 • Język niemiecki w biznesie
 • Tłumaczenia

Filologia germańska w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia filologiczne Częstochowie. Chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji językowych na studiach w Polsce, zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia