Kierunki studiów ŁódźNoweStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia ŁódźStudia ścisłeTOP ŁódźTop studia

Biotechnologia w Łodzi

Chcesz wybrać studia na kierunku biotechnologia w Łodzi? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Gdzie studiować kierunek biotechnologia w Łodzi

Kierunek biotechnologia znajdziesz w ofertach trzech łódzkich publicznych uczelni wyższych. Są to: Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Czy warto studiować biotechnologię?

Studenci w trakcie studiów na kierunku biotechnologia otrzymują wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych między innymi: matematyki, chemii i fizyki, a także przedmiotów kierunkowych takich jak: inżynieria komórkowa i genetyczna, inżynieria białek czy wykorzystanie mikroorganizmów w procesach biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w firmach, w których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego czy chemicznego.

Biotechnologia na Uniwersytecie Łódzkim

Studia na kierunku biotechnologia, prowadzone przez Uniwersytet Łódzki, pozwalają na uzyskanie interdyscyplinarnego i wszechstronnego wykształcenia, umożliwiającego sprawne poruszanie się na styku technologii i współczesnych metod biologii eksperymentalnej, zapewniają uzyskanie rzetelnej i szczegółowej wiedzy z zakresu najważniejszych działów biotechnologii oraz poznanie metod używanych w praktyce produkcyjnej i badaniach naukowych z zakresu biotechnologii.

Absolwenci trzyletnich studiów pierwszego stopnia (licencjackich) uzyskują wiedzę pozwalającą na wykorzystanie osiągnięć nauk przyrodniczych w praktyce. Są przygotowani do pracy w firmach wykorzystujących bioprocesy, zwłaszcza w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, chemicznego. Mogą również znaleźć zatrudnienie w placówkach naukowych, jednostkach związanych z ochroną środowiska, ośrodkach hodowli roślin i zwierząt, laboratoriach kontrolnych i badawczych.

Biotechnologia na Politechnice Łódzkiej

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku biotechnologia, które ma w swojej ofercie Politechnika Łódzka, zdobędziesz wiedzę i umiejętności, umożliwiające swobodne poruszanie się w tym interdyscyplinarnym obszarze. Poznasz tajniki biochemii, mikrobiologii, inżynierii genetycznej, biologii molekularnej, czy bioinformatyki.

Konstrukcja programu kształcenia uwzględnia najnowsze rozwiązania technologiczne oraz osiągnięcia naukowe związane z biotechnologią.

Specjalności:

  • Biokataliza stosowana
  • Bioaktywne fitozwiązki
  • Mikrobiologia techniczna
  • Żywność i napoje fermentowane

Biotechnologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi

W przypadku studiów na kierunku biotechnologia (specjalność biotechnologia medyczna), proponowanych przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi, są one rozwinięciem biologii systemowej – nauki interdyscyplinarnej, łączącej biologię, medycynę, fizykę, chemię i informatykę w celu zrozumienia zjawisk na różnych poziomach od subkomórkowych do całych populacji.

W biotechnologii medycznej równie ważne, co badania eksperymentalne, jest zastosowanie bioinformatyki do analiz i modelowania procesów biologicznych.

Absolwenci tej specjalności powinni być przygotowani do pracy w jednostkach naukowo-badawczych, w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym oraz w przemysłach pokrewnych w zakresie projektowania i wdrażania systemów diagnostycznych i terapeutycznych. Powinni być również przygotowani do współpracy z lekarzami medycyny w zakresie wspomagania procesów diagnostycznych i terapeutycznych, pracy w laboratoriach badawczych zajmujących się zaawansowanymi metodami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej.

Biotechnologia medyczna jest dynamicznie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną nauki i przemysłu. Nowoczesne molekularne technologie diagnostyczne i leki biotechnologiczne są przyszłością medycyny.

Kierunek biotechnologia w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Łódź. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe.

Czytaj również

Matematyka w Łodzi

Studia na kierunku matematyka pozwalają zdobyć ogólną wiedzę matematyczną oraz…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Łódź. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Udostępnij:


Czytaj więcej: studia w Łodzi

Studia pedagogiczne w Łodzi

Studia pedagogiczne w Łodzi proponują między innymi Uniwersytet Łódzki, Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi, czy…

Studia logistyczne w Łodzi

Studia logistyczne otwierają przed studentami atrakcyjne perspektywy zawodowe. Sprawdź, które łódzkie uczelnie prowadzą kierunki logistyczne!

Studia prawnicze w Łodzi

Kandydaci pragnący wybrać studia prawnicze w Łodzi nie mogą narzekać na brak ofert. Kierunki prawniczo-administracyjne…

Studia historyczne w Łodzi

Studia historyczne w Łodzi to niewątpliwie domena Uniwersytetu Łódzkiego. Oprócz typowych propozycji z tego zakresu,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia