Kierunki studiów BydgoszczNoweStudia BydgoszczStudia ekonomiczneTOP BydgoszczTop studia

Ekonomia w Bydgoszczy

Myślisz o studiowaniu ekonomii w Bydgoszczy? Zobacz, na jakich uczelniach jest to możliwe!

Studiowanie ekonomii to świetny pomysł w dobie Internetu. Dziedzina ta jest bowiem interdyscyplinarna – łączą się w niej nauki ścisłe z humanistycznymi, zaś wiedza teoretyczna może być łatwo wykorzystana w praktyce w wielu branżach. Jeśli masz więc szeroką gamę zainteresowań i nie straszna Ci odrobina matematyki, czytaj dalej aby przekonać się, że ekonomia to dobry wybór!

Czego spodziewać się po studiach na kierunku ekonomia?

Podstawą kształcenia studentów ekonomii jest matematyka, w szczególności statystyka. Wiedza z tej dziedziny przydaje się do analizy danych i prognozowania finansowego. Nie wszystkie kalkulacje trzeba jednak wykonywać ręcznie – studentów ekonomii uczy się również korzystania ze specjalistycznego oprogramowania, które ułatwia pracę w tych dziedzinach.

Jednak ekonomia to nie tylko matematyka – aby wykształcić u studentów dobre zrozumienie zjawisk zachodzących na rynku, uczy się ich podstaw socjologii oraz psychologii. Pozwalają one śledzić zachowanie rynku oraz rozumieć potrzeby i sposób podejmowania decyzji klientów. Studia uzupełniają zajęcia z zakresu zarządzania grupami pracowników i organizacji pracy.

Jaką pracę można podjąć po skończeniu studiów na kierunku ekonomia?

Absolwenci ekonomii są w świetnej sytuacji: kompleksowy zbiór umiejętności, których nabyli w trakcie studiów jest niezwykle ceniony przez pracodawców. Daje to absolwentom ekonomii możliwość pracy na tak różnych stanowiskach jak analityk danych finansowych, menadżer transportu i logistyki, doradca finansowy, menadżer od relacji z klientami, bądź kierownik grup pracowników lub konkretnych działów firm z sektora finansowego.

Ekonomia na Akademii Kujawsko-Pomorskiej

Absolwenci ekonomii na AKP posiadają nie tylko wiedzę z dziedziny ekonomii, ale również zdolności efektywnej komunikacji, która jest przecież podstawą prowadzenia rozmów biznesowych. Uczelnia gwarantuje zdobycie kompetencji językowych w przynajmniej jednym języku obcym, co studenci mogą wykorzystać już podczas praktyk studenckich, KPSW daje bowiem możliwość odbycia praktyk studenckich za granicą u jej licznych zagranicznych współpracowników, m.in. z Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Gracji, Turcji, Ukrainy, a nawet Kirgistanu i Chińskiej Republiki Ludowej.

Specjalności na kierunku ekonomia oferowane przez KPSW to:

Ekonomia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Kierunek ekonomia należy do najbardziej obleganych z oferty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Powodem są właśnie ogromne możliwości zawodowe absolwentów kierunku. Studia na UKW mają profil praktyczny, dzięki czemu studenci nabywają ogromną ilość przydatnych umiejętności zawodowych. Zajęcia na UKW są w większości prowadzone przez praktyków biznesu, co pozwala zdobyć aktualną, użyteczną wiedzę.

Studenci ekonomii na UKW wybierają z dwóch modułów, które najbardziej odpowiadają ich zainteresowaniom. W skład modułu A wchodzą takie przedmioty jak: Rachunkowość finansowa, Negocjacje i mediacje, Sprawozdawczość finansowa i Rewizja finansowa, zaś w module B oferowane są przedmioty jak: Podatki bezpośrednie, Komunikacja interpersonalna, Postępowanie w sprawach podatkowych i Prawo karne skarbowe.

Kierunek ekonomia w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Bydgoszcz. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia