Ekonomia – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia na kierunku Ekonomia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem studentów, tak ze względu na ich konkretny charakter, jak i ogromne perspektywy zawodowe, które dają swoim absolwentom. Na UKW aplikuje na nie zdecydowanie więcej chętnych niż miejsc, które Uczelnia może zaproponować. Zostań więc jednym z tych, którym uda się je podjąć!

Jeśli więc chcesz założyć własny biznes, interesujesz się gospodarką w skali makro czy mikro, to jest to kierunek właśnie dla Ciebie. Studiując ekonomię poznasz bowiem tajniki gospodarki polskiej i światowej, w tym także finansów, rachunkowości czy podatków oraz innych obszarów wiedzy, jak choćby prawa.

Na studiach ekonomicznych o profilu praktycznym, gdyż taki mają one charakter na UKW, zdobędziesz szereg kompetencji, w tym umiejętność oceny i wyjaśniania zjawisk gospodarczych, diagnozowania sytuacji przedsiębiorstwa, posługiwania się rachunkiem ekonomicznym oraz przepisami prawa dotyczącymi gospodarki. Wykładowcy to w większości praktycy biznesu, łączący pracę na UKW z aktywnością zawodową w obszarach rachunkowości (księgowość, audyt), podatków (doradztwo), kadr i płac, bankowości, finansów czy prawa. A zajęcia do wyboru oraz koła naukowe inspirują do poszerzania wiedzy i podejmowania innych inicjatyw – mamy studenckie konferencje, monografie, oferujemy dodatkowe, certyfikowane kursy.

Program studiów obejmuje obligatoryjne, a jednocześnie wartościowe praktyki zawodowe.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Bydgoszcz
Studia z zarządzania Bydgoszcz
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia ekonomiczne BydgoszczInteresujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia