Finanse i rachunkowość w Bydgoszczy

Studia na kierunku finanse i rachunkowość koncentrują się na przygotowaniu absolwenta do tego, by umiał przeprowadzić analizy finansowe, ocenić zjawiska gospodarcze pod względem ich ryzyka lub atrakcyjności finansowej. Zdobyta wiedza z zakresu funkcjonowania rynków i instrumentów finansowych, rachunkowości, makro i mikroekonomii, podstaw prawa, zarządzania, budowania własnego przedsiębiorstwa może być przepustką do ciekawej pracy. Poznaj uczelnie w Bydgoszczy, które proponują kierunek finanse i rachunkowość.

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy są trzy uczelnie w ofercie, których znajdziecie kierunek finanse i rachunkowość. jedyną uczelnią państwową jest Politechnika Bydgoska. Na PBŚ oferowanych jest kilka specjalności:

 • rachunkowość i finanse przedsiębiorstw
 • obsługa kadrowo-płacowa i rachunkowość mśp
 • bankowość i usługi finansowe
 • finance and controlling (finanse i controlling)
 • финансы и контроллинг (finanse i controlling)

Warto poznać zasady rekrutacji. Obowiązuje ranking ocen ze świadectwa maturalnego z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), historii (H), wiedzy o społeczeństwie (WOS), geografii (G), biologii (B), chemii (Ch), informatyki (I) obliczonej według wzoru:

∑ = [JP(pp albo 2pr) + JO(pp albo 2pr) + M(pp)] + [M(2pr) lub H(pp albo 2pr) lub WOS(pp albo 2pr) lub G(pp albo 2pr) lub B(pp albo 2pr) lub Ch(pp albo 2pr) lub I(pp albo 2pr)]

Dla chętnych do podjęcia nauki na uczelni niepaństwowej są dwie propozycje. Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy oferuje na kierunku finanse i rachunkowość kilka ciekawych specjalności:

 • Bankowość i innowacje finansowe
 • Finanse małych i średnich przedsiębiorstw
 • Finanse w ekogospodarce
 • Nowoczesne usługi księgowe dla firm
 • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw
 • Podatki w praktyce

Swoją ofertę posiada również w omawianym zakresie Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy. Możliwość wyboru dodatkowych modułów: rachunkowość przedsiębiorstw i finanse oraz finanse i bankowość.

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i Rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Uczelnie prowadzące kierunek finanse i rachunkowość w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia ekonomiczne Bydgoszcz. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia