Kierunki studiów KatowicenewStudia ekonomiczneStudia KatowiceTOP KatowiceTop studia

Finanse i rachunkowość w Katowicach

Kierunek finanse i rachunkowość rozwija wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, matematycznych oraz administracyjnych. Studenci uczą się analizy ekonomiczno-finansowej i księgowania operacji gospodarczych. Poznają zasady funkcjonowania rynku finansowego oraz zdobywają wiedzę z zakresu zarządzania finansami, rozliczeń podatkowych oraz ryzyka inwestycyjnego.

W Katowicach kandydaci wybierają finanse i rachunkowość przede wszystkim na publicznej uczelni ekonomicznej – Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Kierunek ten jest także prowadzony przez dwie uczelnie niepubliczne, a są to: Uniwersytet WSB Merito Chorzów oraz Akademia Górnośląska w Katowicach (AG).

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Kierunek finanse i rachunkowość, realizowany na studiach pierwszego stopnia na UE w Katowicach, ma na celu zaznajomienie studentów z zaawansowaną wiedzą z zakresu współczesnych finansów i rachunkowości, uwzględniającą w szczególności mechanizmy finansowe, działające na rynkach finansowych oraz przejawiające się w funkcjonowaniu instytucji finansowych, przedsiębiorstw, gospodarstw domowych oraz jednostek sektora finansów publicznych, w tym również w skali międzynarodowej. Partnerem kierunku jest UBS, jedna z wiodących instytucji finansowych na świecie.

Program nauczania przewiduje pięć specjalności:

 • Analityk finansowy
 • Finanse i technologie cyfrowe
 • Rachunkowość i podatki
 • Rachunkowość i rewizja finansowa
 • Współczesna bankowość

Finanse i rachunkowość w Akademii Górnośląskiej

Kandydaci, którzy wybiorą kierunek finanse i rachunkowość, który prowadzi Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, mogą liczyć na program kształcenia dostosowany do wymagań zgłaszanych przez pracodawców, zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego, którzy poszukują specjalistów, doradców i kadry zarządzającej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków biznesu i mają charakter warsztatów, case studies, gier strategicznych czy projektów.

Specjalności:

 • Rachunkowość i podatki
 • Rachunkowość i rewizja finansowa
 • Rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
 • Finanse w działalności gospodarczej przedsiębiorstwa

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito Chorzów

Kierunek finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie posiada międzynarodową akredytację IACBE, będącą gwarancją jakości kształcenia, realizowania i mierzenia osiąganych efektów. IACBE gwarantuje studentom, że w akredytowanej uczelni uzyskają profesjonalną wiedzę i umiejętności oraz dyplom ukończenia studiów, który liczy się na rynku pracy. Na studiach dowiesz się, jak oceniać ryzyko inwestycyjne. Poznasz specjalistyczne oprogramowanie, nauczysz się samodzielnie prowadzić księgi rachunkowe i rozliczać zobowiązania podatkowe.

Specjalności:

 • Bankowość i usługi finansowe
 • Finanse małych i średnich przedsiębiorstw
 • Finanse przedsiębiorstw i podatki ACCA
 • Podatki i skarbowość
 • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Katowicach


Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Katowice. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia