Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia OlsztynStudia społeczne

Politologia i stosunki międzynarodowe w Olsztynie

Studia na kierunku politologia i stosunki międzynarodowe pozwalają lepiej zrozumieć świat polityki, procesy, które w nim zachodzą oraz aktualne problemy i konflikty międzynarodowe.

Kierunek politologia i stosunki międzynarodowe proponuje kandydatom Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (studia prowadzi Wydział Nauk Społecznych UWM).

Studenci tego kierunku poznają kontekst historyczny, prawny i ekonomiczny współczesnej sceny politycznej. Uczą się rozumieć dynamikę przemian stosunków międzynarodowych. Absolwenci będą posiadać umiejętności opisywania i interpretowania rzeczywistości politycznej, prowadzenia debaty oraz przygotowywania raportów i analiz dotyczących zjawisk politycznych i społecznych.

Perspektywy zawodowe:

  • administracja publiczna,
  • pozarządowe instytucje i organizacje zajmujące się analizą sytuacji międzynarodowej,
  • organy partii politycznych,
  • think-tanki,
  • organizacje społeczne,
  • instytucje gospodarcze,
  • firmy konsultingowe.

Kierunek politologia i stosunki międzynarodowe w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia