Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia techniczne

Elektrotechnika w Łodzi

Jeśli przeglądasz techniczne kierunki studiów w Łodzi, to ciekawą propozycją może być kierunek elektrotechnika.

Studia na kierunku elektrotechnika proponuje kandydatom Politechnika Łódzka.

Elektrotechnika na Politechnice Łódzkiej

Kierunek elektrotechnika prowadzi Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ.

Chcesz poznać sposoby wytwarzania, przesyłu i energii elektrycznej – od elektrowni do gniazdka w ścianie? Interesują Cię metody przetwarzania energii elektrycznej na energię mechaniczną, cieplną, chemiczną czy świetlną? Poznaj najnowsze rozwiązania wykorzystywane w domu i w przemyśle!

Eksperci Politechniki Łódzkiej pomogą Ci nabyć umiejętności związane z projektowaniem i obsługą zaawansowanych systemów zasilania (smart grid, smart home), nowoczesnego oświetlenia, zaawansowanych systemów automatyki przemysłowej, a także inteligentnych systemów bezpieczeństwa i nadzoru. Program studiów kładzie szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności i zdobywanie wiedzy istotnej dla procesu transformacji sektora elektroenergetycznego w Polsce, w tym rozwoju generacji rozproszonej, zarządzania mikrosystemami energetycznymi, poprawą efektywności energetycznej urządzeń i systemów.

Nabyta wiedza pozwoli Ci rozumieć i analizować procesy fizyczne zachodzące w urządzeniach i układach elektrycznych, a także formułować i rozwiązywać złożone problemy inżynierskie przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych do modelowania, analizy czy obróbki wyników pomiarów. Swoje umiejętności wykorzystasz w zakładach pracy, odbywając 6-tygodniową praktykę przemysłową.

Specjalności:

  • automatyka i metrologia,
  • elektroenergetyka,
  • przetwornik elektromechaniczne,
  • transformatory i maszyny elektryczne w przemyśle.

Kierunek elektrotechnika w Łodzi

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Łódź.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia