Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia przyrodniczeStudia techniczne

Architektura krajobrazu – Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska ma w swojej ofercie studia I stopnia – kierunek architektura krajobrazu. Dzięki studiom zdobędziesz umiejętności projektowania i zarządzania przestrzenią naturalną i kulturową.

Studia inżynierskie na kierunku architektura krajobrazu, które uruchamia Politechnika Częstochowska prowadzone będą wspólnie przez Wydział Infrastruktury i Środowiska oraz Wydział Budownictwa PCz.

Studia na tym kierunku pozwalają na zdobycie umiejętności projektowania i zarządzania przestrzenią naturalną i kulturową. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak m.in.: projektowanie obiektów architektury krajobrazu, rysunek, historia sztuki, matematyka, geometria wykreślna, budowa obiektów architektury krajobrazu, dendrologia, ekologia, budownictwo, instalacje, materiałoznawstwo oraz techniki komputerowe w projektowaniu. Studenci tego kierunku nauczą się również, jak zarządzać terenami zieleni i czynić je funkcjonalnymi oraz estetycznymi.

Architektura krajobrazu to studia inżynierskie o profilu ogólnoakademickim trwające 7 semestrów realizowane w systemie stacjonarnym. Studia przygotowują do projektowania, budowy, zarządzania i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu.

Miejscem zatrudnienia absolwenta mogą być placówki administracji rządowej i samorządowej, ośrodki badawczo-rozwojowe, własne biura projektowe i wykonawcze.

Strona kierunku: ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, Politechnika Częstochowska

Architektura krajobrazu na Politechnice Częstochowskiej

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź  studia techniczne Częstochowa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: studia techniczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia