Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia chemiczne

Inżynieria farmaceutyczna – Politechnika Bydgoska

Kierunek inżynieria farmaceutyczna proponowany przez Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej zainteresuje przede wszystkim osoby, które swoją przyszłość chcą związać z przemysłem farmaceutycznym. Dowiedz się więcej o kierunku inżynieria farmaceutyczna.

Kierunek inżynieria farmaceutyczna na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej jest interdyscyplinarny. Absolwenci świetnie odnajdą się na rynku pracy w różnych branżach przemysłu, szczególnie farmaceutycznego oraz kosmetycznego, a także pokrewnych.

Na studiach udaje się wykształcić specjalistów w zakresie inżynierii farmaceutycznej przygotowanych do rozwiązywania zadań inżynierskich z zakresu technologii i inżynierii farmaceutycznej, szczególnie projektowania i kontroli procesów technologicznych.

Absolwenci kierunku są wyposażeni w wiedzę i umiejętności z zakresu oceny jakości substancji i produktów leczniczych i kosmetycznych a także aspektów związanych z farmakologią i toksykologią produktów oraz bromatologią jest szczególnie istotne w aspekcie bezpieczeństwa ich stosowania.

Inżynier farmaceutyczny jest specjalistą w zakresie: • wytwarzania leków i kosmetyków oraz pozyskiwania surowców do ich produkcji– • projektowania zakładów i procesów technologicznych oraz organizacji procesu produkcyjnego. • kontroli procesu produkcyjnego oraz kontroli jakości surowców, półproduktów i produktów • systemów zapewniających bezpieczeństwo produktu • zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji społecznej • profilaktyki i promocji zdrowia, a także sprzedaży produktu.

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Inżynieria farmaceutyczna powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO), matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), chemii (Ch), fizyki lub fizyki astronomii (F), biologii (B), geografii (G), informatyki (I).

Praca po studiach

Po studiach na kierunku inżynieria farmaceutyczna możliwości zatrudnienia są bardzo szerokie z uwagi dynamicznie rozwijający się rynek branży farmaceutycznej i kosmetycznej, które należą do najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki. Tworzą go firmy zajmujące się produkcją leków, substancji czynnych będących ich składnikami, wyrobów farmaceutycznych i kosmetycznych oraz suplementów diety. Absolwent kierunku będzie przygotowany do pracy przy ich produkcji oraz w laboratoriach badawczo-rozwojowych, kontrolnych, diagnostycznych i kontroli jakości, a także w działach logistyki i sprzedaży.

Strona kierunku: INŻYNIERIA FARMACEUTYCZNA , Politechnika Bydgoska

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Bydgoska

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Źródło; opis kierunku na stronie Uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia