Analityka chemiczna i spożywcza – Politechnika Bydgoska
Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej na Politechnice Bydgoskiej przygotował dla kandydatów kilka propozycji. Jedną z nich jest kierunek Analityka chemiczna i spożywcza. Interesują Cię szczegóły, przeczytaj informacje o kierunku, poznaj zasady rekrutacji.
Analityk jest specjalistą którego zadaniem jest opracowywanie, rozwijanie i zastosowanie metod, aparatów i strategii, w celu uzyskania informacji o składzie chemicznym materiałów. Analityk zajmuję się analizą chemiczną, czyli badaniem jakościowego i ilościowego składu chemicznego substancji. Poznaj kierunek analityka chemiczna i spożywcza!
Na kierunku proponowane są specjalności:
- analityka środowiska
- analityka żywności
Absolwent kierunku Analityka chemiczna i spożywcza posiada niezbędną wiedzę do rozwiązania podstawowych zagadnień analitycznych. Zna techniki stosowane w analizie chemicznej oraz potrafi je zastosować w praktyce laboratoryjnej.
Uczęszczając na zajęcia zapoznasz się z tematyką związaną m.in. z nowoczesnymi technikami analitycznymi, analizą instrumentalną, zasadami pobierania i przygotowywania próbek do analizy, organizacją laboratorium i kontrolą jakości wyników analitycznych, monitoringiem, ochroną i analizą środowiska w różnych elementach ekosystemu tj. w wodzie, glebie i powietrzu, analizą odpadów przemysłowych, problemami analizy żywności, metodami enzymatycznymi w analityce spożywczej i chemicznej, toksykologią żywności.
Wydział współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami spożywczymi i zakładami przemysłowymi. W trakcie studiów wielokrotnie odbywają się wycieczki do tych jednostek.
Nieodzownym elementem programu studiów jest 4-tygodniowa praktyka, co pozwoli na zdobycie pożądanego przez pracodawcę doświadczenia zawodowego.
Praca po studiach
Absolwenci analityki chemicznej i spożywczej mogą pracować praktycznie w każdym laboratorium przemysłowym. Są przygotowani do pracy w jednostkach zajmujących się pomiarami i kontrolą zanieczyszczenia środowiska (RDOŚ, WIOŚ) oraz w instytucjach związanych z oceną jakości żywności i służbach sanitarnych (IJHARS, Sanepid).
Potencjalna praca czeka w laboratoriach kontrolno-pomiarowych zakładów przemysłowych, stacji uzdatniania wód i oczyszczalni ścieków, laboratoriach kryminalistycznych.
Obszar badań i rozwoju (R&D) zakładów farmaceutycznych, przetwórstwa tworzyw sztucznych także dają możliwość rozwoju Twojej przyszłej kariery zawodowej. A wszystko to dzięki znajomości podstawowych zasad i technik pracy w laboratoriach akredytowanych.
Jakie przedmioty wybrać na maturze?
Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Analityka Chemiczna i Spożywcza powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO), matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego do wyboru spośród: matematyki (M), chemii (Ch), fizyki lub fizyki i astronomii (F), biologii (B), geografii (G), informatyki (I).
Strona kierunku: ANALITYKA CHEMICZNA I SPOŻYWCZA , Politechnika Bydgoska
Mogą Cię zainteresować też inne propozycje z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej PBŚ
Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Bydgoska
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Bydgoszcz. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Technologia żywności i żywienie człowieka – Politechnika Bydgoska
Studia chemiczne w Bydgoszczy
Technologia chemiczna w Bydgoszczy
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.
Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy
Studia w Bydgoszczy
Kierunki studiów w Bydgoszczy
Rekrutacja na studia w Bydgoszczy
Uczelnie Bydgoszcz
Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij