Kierunki studiów KatowicenewStudia ekonomiczneStudia KatowiceTOP KatowiceTop studia

Ekonomia w Katowicach

Zastanawiasz się, czy studiowanie ekonomii jest dla Ciebie? Zobacz, czym charakteryzuje się ten kierunek i na jakich uczelniach w Katowicach jest to możliwe!

Ekonomia to kierunek o charakterze interdyscyplinarnym dla osób z zacięciem matematycznym. Absolwenci ekonomii są poszukiwani przez pracodawców ze względu na szeroką gamę praktycznych umiejętności i mają szeroką gamę stanowisk do wyboru przy aplikacji: od analizy danych i prognozowania finansowego, przez zarządzanie transportem, aż po zarządzanie zespołami pracowników i utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami.

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia?

Studenci ekonomii uczą się analizy i przewidywania sytuacji na rynkach międzynarodowych i lokalnych. W tym celu uczą się korzystania z narzędzi matematycznych oraz specjalistycznych programów. Podstawę teoretyczną, która umożliwia korzystanie z takich narzędzi jest wiedza z zakresu statystyki i innych działów matematyki. Wiedzę matematyczną uzupełniają elementy socjologii i psychologii, które pozwalają na zrozumienie mechanizmów podejmowania decyzji przez klientów – zarówno firm, jak i pojedynczych konsumentów.

Dlaczego warto studiować ekonomię właśnie w Katowicach?

Katowice to jedno z najchętniej wybieranych przez studentów miast w Polsce. Szacuje się, że w regionie Śląska kształci się ok. 11% wszystkich polskich studentów. Śląsk, ze względu na ilość surowców naturalnych oraz bliskość innych krajów, od zawsze był istotnym pod względem ekonomicznym regionem dla Polski. Same Katowice to świetnie skomunikowane miasto, w którym gęstość zaludnienia jest znacząco wyższa niż średnie krajowe i europejskie. Jest to świetny wybór na studiowanie ekonomii również ze względu na dużą ilość i aktywność firm, inwestorów i przedsiębiorstw z różnych branży w regionie.

Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Katowicki Uniwersytet Ekonomiczny kształci studentów, stale dostosowując program studiów do sytuacji na rynku pracy i trendami w dziedzinie ekonomii. UE do prowadzenia zajęć zatrudnia nie tylko teoretyków ekonomii, ale również praktyków życia gospodarczego, co daje studentom możliwość zrozumienia aktualnej sytuacji ekonomicznej. Zajęcia prowadzone są nie tylko w formie wykładów, ale również w formie interaktywnych warsztatów i case studies. Co więcej, uczelnia daje możliwość studiowania w jęz. angielskim, co pozwala poszerzyć wachlarz możliwości absolwentów ekonomii przy poszukiwaniu pracy.

Specjalności kierunku ekonomia prowadzone na UE to:

Specjalności na kierunku ekonomia:

  • Dystrybucja i sprzedaż na rynkach krajowych i międzynarodowych
  • Ekonomia menedżerska
  • Gospodarka elektroniczna
  • Gospodarowanie nieruchomościami i usługi publiczne
  • Handel zagraniczny
  • International Commerce (specjalność w j. angielskim)

Kierunek ekonomia w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Katowice. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia