Studia chemiczne we Wrocławiu

Studia chemiczne we Wrocławiu znajdziesz na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim. Popularne chemiczne kierunki studiów we Wrocławiu to m.in. CHEMIA, CHEMIA MEDYCZNA, CHEMIA I ANALITYKA PRZEMYSŁOWA, TECHNOLOGIA CHEMICZNA, CHEMIA I TOKSYKOLOGIA SĄDOWA, CHEMIA I INŻYNIERIA MATERIAŁÓW.

Studia chemiczne we Wrocławiu to domena uczelni państwowych. Atrakcyjne oferty dla kandydatów przygotowały Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika Wrocławska. Warto zapoznać się z oferowanymi na kierunkach specjalnościami, zasadami rekrutacji oraz perspektywami zawodowymi, jakie otwierają się przed absolwentami.

Listę kierunków chemicznych we Wrocławiu znaleźć mozna poniżej.

Chemia na Uniwersytecie Wrocławskim

Na studiach na kierunku chemia, które prowadzi Uniwersytet Wrocławski, uzyskasz podstawową wiedzę i umiejętności chemiczne, które realizowane będą jako blok przedmiotów obowiązkowych identyczny dla całego roku, a oprócz tego będziesz mieć możliwość poznania bardziej szczegółowej wiedzy w ramach wybranej specjalności. Kierując się własnymi planami na przyszłość, samodzielnie wybierzesz przedmioty ze specjalności z puli starannie zaplanowanych i przygotowanych zajęć.

Specjalności:

  • Analityka chemiczna,
  • Chemia materiałów dla nowoczesnych technologii,
  • Chemia ogólna.

Technologia chemiczna na Politechnice Wrocławskiej

Kierunek technologia chemiczna, który proponuje Politechnika Wrocławska, jest związany z kształceniem specjalistów w zakresie projektowania i eksploatacji instalacji w przemyśle chemicznym. Studia dotyczą wytwarzania różnych produktów chemicznych począwszy od nawozów sztucznych, tworzyw polimerowych, paliw, kosmetyków, barwników, aż po produkty codziennego użytku jak na przykład detergenty.

Program nauczania obejmuje ponadto zagadnienia dotyczące ekonomiki procesów produkcyjnych, jakości produktów i ochrony środowiska w przemyśle chemicznym oraz elementy zarządzania zespołem ludzkim w różnego rodzaju przedsiębiorstwach.

Kierunki studiów chemicznych we Wrocławiu 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Wrocław. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia