Kierunki studiów GdańsknewStudia GdańskStudia techniczne

Budowa maszyn i okrętów w Gdańsku

Studia na kierunku budowa maszyn i okrętów kształcą inżynierów – specjalistów w dziedzinach techniki związanych z mechaniką i okrętownictwem.

Kierunek studiów budowa maszyn i okrętów, który proponuje kandydatom Politechnika Gdańska, pozwala zdobyć wiedzę inżynierską umożliwiającą absolwentom rozwiązywanie problemów projektowo-konstrukcyjnych, produkcyjnych i eksploatacyjnych w zakresie budowy maszyn i okrętów.

Studenci zdobywają umiejętności z zakresu mechaniki i wytrzymałości materiałów; materiałoznawstwa; termodynamiki; mechaniki płynów; projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych, w tym okrętowych; technik wytwarzania części maszyn; eksploatacji urządzeń, najnowszych technik i narzędzi komputerowych do rozwiązywania zadań projektowych oraz obliczeń inżynierskich. Absolwenci będą również posiadać wiedzę z zakresu zarządzania, organizacji pracy, prawa i ekonomii.

Perspektywy zawodowe:

  • wiedza techniczna w połączeniu z wiedzą ekonomiczną pozwoli absolwentowi kierować zespołami pracowniczymi i zakładami produkcyjnymi;
  • absolwent jest przygotowany do pracy w wielkich zespołach przemysłowych oraz małych przedsiębiorstwach;
  • absolwent posiada znajomość użytkowania i posługiwania się sprzętem komputerowym oraz dobrą znajomość przynajmniej jednego języka obcego, pozwalającą mu na swobodne korzystanie z literatury obcojęzycznej, jak również na podjęcie pracy zarówno w kraju jak i za granicą.

Kierunek budowa maszyn i okrętów w Gdańsku

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia