Kierunki studiów WrocławnewStudia chemiczneStudia Wrocław

Zielona chemia – kierunek studiów chemicznych we Wrocławiu

Studia na kierunku zielona chemia to propozycja Uniwersytetu Wrocławskiego. W dobie wzrastającej dbałości o zrównoważony rozwój, wybór tych studiów może okazać się trafionym w trendy zatrudnienia dla branży chemicznej.

Z opisu kierunku studiów zielona chemia, który daje na swoich stronach Uniwersytet Wrocławski dowiadujemy się, że jako student zapoznasz się z zagadnieniami chemii przyjaznej środowisku: zielonymi technologiami wodorowymi, odnawialnymi źródłami energii, biopaliwami, metodami pozyskiwania i magazynowania energii a także zagadnieniami proekologicznymi (materiały biodegradowalne oraz utylizacja i recykling tworzyw sztucznych), elektromobilności i dekarbonizacji.

Studiując na Uniwersytecie Wrocławskim poznasz i zrozumiesz zasady zielonej chemii, które pozwolą na ocenę procesów chemicznych pod kątem zgodności z tymi zasadami i na proponowanie odpowiednich modyfikacji. Będziesz mógł projektować procesy chemiczne w zgodzie z zasadami chemii przyjaznej dla środowiska.

Będziesz miał możliwość odbycia praktyk zawodowych i staży w:

  • dużych zakładach przemysłu chemicznego z branży energetycznej, kosmetycznej, przetwórstwa chemicznego, farmaceutycznego
  • laboratoriach badawczo-rozwojowych, zajmujących się rozwojem i wdrażaniem technologii przyjaznych środowisku, w tym technologii wodorowych
  • akredytowanych laboratoriach analitycznych

Co po studiach?

Nacisk położony podczas studiów na umiejętności praktyczne i dostęp do specjalistycznej aparatury pomiarowej otwiera możliwości realizacji zawodowej na stanowiskach związanych z analityką chemiczną, projektowaniem i syntezą nowych materiałów, planowaniem, realizacją i wdrażaniem nowych technologii, a także problemami współczesnej energetyki opartej na odnawialnych źródłach energii i gospodarki wodorowej.

Rekrutacja

Najważniejsza w rekrutacji jest chemia oraz jeden z przedmiotów do wyboru spośród: biologia,  fizyka, matematyka. Kolejnym przedmiotem uwzględnianym w punktacji jest dowolny język obcy nowożytny.

Kierunek zielona chemia – Wrocław

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Wrocław. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia