Kierunki studiów WrocławnewStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Wrocław

Historia – studia we Wrocławiu

Miejsce do studiowania kierunku historia we Wrocławiu jest jedno. Jeśli chcesz poznać przeszłość i nauczyć się rozumienia procesów historycznych wybierz studia na Uniwersytecie Wrocławskim.

Na kierunku historia gruntownie poznasz historię Polski i historię powszechną, a także zdobędziesz warsztat pracy historyka. Aby pełniej zrozumieć kontekst wydarzeń historycznych i sprawniej analizować współczesne zjawiska, wiedzę z zakresu polityki uzupełnisz wiadomościami z dziedziny gospodarki, społeczeństwa, kultury i mentalności. Szeroki wybór specjalności umożliwia odnalezienie przyszłej drogi zawodowej i określenie własnych predyspozycji.

Specjalności:

  • specjalność nauczycielska z historią
  • specjalność nauczycielska z wos
  • amerykanistyka
  • archiwistyka i zarządzanie dokumentacją
  • dokumentalistyka konserwatorska
  • regionalistyka i kształtowanie społeczności lokalnej

Celem specjalności amerykanistycznej jest przygotowanie studentów do zawodu organizatora i propagatora kultury Stanów Zjednoczonych. W planie zajęć są m.in. podstawowe zagadnienia z zakresu historii, gospodarki, ustroju i kultury (np. literatury i współczesnych mediów) USA oraz poszerzony kurs praktycznej nauki języka angielskiego.

W ostatnich latach zmienił się i poszerzył zakres specjalności archiwistyka – został on poszerzony o zarządzanie dokumentacją, dziedzinę o rosnącym znaczeniu i popularności we współczesnym świecie. Tym samym kształcenie dostosowane zostało do wymogów rynku pracy i oczekiwań pracodawców.

Dokumentalistyka konserwatorska jest pierwszą i jedyną taką specjalnością na studiach historycznych w Polsce. Jej absolwenci zdobędą kompetencje niezbędne do podjęcia pracy związanej z dokumentowaniem zabytków kultury materialnej – jak np. wiedzę z zakresu historii architektury, możliwości zagospodarowywania i wykorzystywania obiektów zabytkowych czy technik dokumentowania obiektów zabytkowych.

Program specjalności regionalistyka został opracowany tak, aby uwzględniał specyfikę różnych instytucji i organizacji, które mogą być potem miejscem pracy absolwentów. Ponieważ w trakcie studiów nie jest możliwa praktyka we wszystkich tych instytucjach, zakładamy, że podczas praktyk zawodowych poznasz specyfikę pracy przynajmniej jednej z tych instytucji.

Studia dla kandydatów przygotował Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kierunek historia we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia historyczne Wrocław. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia