Studia historyczne we Wrocławiu

Studia historyczne we Wrocławiu znajdziesz przede wszystkim na Uniwersytecie Wrocławskim. Czekają na Ciebie m.in. HISTORIA, HISTORIA SZTUKI, ARCHEOLOGIA, MILITARIOZNAWSTWO.

Każdy z tych kierunków w sposób ciekawy zanurza się w przeszłość. Na archeologii będziesz można nauczyć się odkrywać jej ślady. Na kierunku historia sztuki nauczysz się samodzielnie analizować i interpretować dzieła sztuki, dogłębnie poznasz sztukę europejską i polską. Na kierunku muzykologia poznasz historię muzyki oraz jej relacje z innymi dziedzinami wiedzy i rolę w kulturze. Dla wszystkich tych, których interesuje tematyka wojny, myśli wojskowej lub uzbrojenia dedykowane są studia na kierunku militarioznawstwo. Na kierunku historia nauczysz się historycznego myślenia, poznasz historię Polski i historię powszechną, a także zdobędziesz warsztat pracy historyka. Na kierunku dziedzictwo kultury materialnej zdobędziesz wiedzę o różnorodnych wytworach kultury materialnej człowieka, formach i metodach ich ochrony oraz sposobach wykorzystywania dla celów turystycznych i budowania lokalnej tożsamości.

Kierunki historyczne w e Wrocławiu proponuje kandydatom Uniwersytet Wrocławski.

Kierunki studiów historycznych we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia historyczne Wrocław. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia