Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia artystyczneStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Wrocław

Muzykologia we Wrocławiu

Studia na kierunku muzykologia to doskonała propozycja kierunku dla osób, które interesują się muzyką, jej teorią, jej relacjami z innymi sztukami. W stolicy Dolnego Śląska muzykologię proponuje Uniwersytet Wrocławski.

Muzykologia na Uniwersytecie Wrocławskim

Czego nauczysz się na kierunku muzykologia, który prowadzi Uniwersytet Wrocławski? Przedmioty kierunkowe zakładają poznanie tematyki muzykologicznej z trzech perspektyw: historii muzyki od czasów antycznych po współczesność; muzykologii systematycznej – w skład której wchodzą m.in. takie przedmioty jak podstawy analizy dzieła muzycznego, estetyka muzyczna, podstawy akustyki i instrumentologii, gatunki muzyki popularnej, a także z perspektywy kulturologii muzycznej – kultury muzyczne świata, antropologia muzyczna i etnomuzykologia.

Muzykologię będziesz studiować w kontekście nauk o kulturze, dzięki czemu poznasz jej interdyscyplinarny charakter, zyskasz szerszą perspektywę oraz zdobędziesz ogólną wiedzę z dziedziny humanistyki. Istotnym składnikiem wykształcenia muzykologicznego na Uniwersytecie Wrocławskim jest szerzej niż w innych ośrodkach muzykologicznych uwzględniony kontekst nauk humanistycznych (m.in. historia filozofii, logika, teoria kultury i inne przedmioty humanistyczne). Dzięki tej różnorodnej wiedzy będziesz świadomie poruszać się w przestrzeni humanistyki oraz zwiększysz swoje szanse na rynku pracy.

Co po studiach

Po studiach muzykologicznych będziesz przygotowany do pracy w dynamicznie rozwijających się instytucjach życia muzycznego (festiwale, biura koncertowe, filharmonie), mediach (prasa, radio, TV) i bibliotekach muzycznych. Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi studiów znajdziesz pracę także w instytucjach kulturalnych, wydawnictwach, redakcjach naukowych i upowszechniających kulturę masową. Możesz pracować także jako nauczyciel w szkolnictwie powszechnym, muzycznym, a także realizować się naukowo w instytutach badawczych na uniwersytetach i w akademiach muzycznych.

Rekrutacja na studia, zasady:

Rozmowa kwalifikacyjna, która pozwoli ocenić predyspozycje kandydata do podjęcia studiów muzykologicznych. Dotyczy sprawdzenia  umiejętności muzycznych  w zakresie podstawowym (znajomość podstaw zasad muzyki takich, jak m.in. notacja, podstawowa terminologia) oraz predyspozycji do studiowania na kierunku humanistycznym. Nie jest wymagana umiejętność gry na instrumencie muzycznym. Na rozmowę kwalifikacyjną kandydat przygotowuje jeden temat związany z własnymi zainteresowaniami muzycznymi. Rozmowa jest punktowana w skali 0-20 pkt. Do zaliczenia rozmowy wymagane jest uzyskanie minimum 5 punktów. O przyjęciu w ramach ustalonego limitu przyjęć decyduje ranking punktów.

Uczelnie prowadzące kierunek muzykologia we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Wrocław, studia artystyczne Wrocław.

Czytaj również:

Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce. Mogą Cię również zainteresować studia artystyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia