Kierunki studiów LublinStudia LublinStudia pedagogiczne

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – Lubelska Akademia WSEI

Chcesz wybrać studia pedagogiczne w Lublinie? Interesują Cię studia, które zapewniają uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela? Poznaj studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna!

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to jednolite studia magisterskie, które proponuje kandydatom Lubelska Akademia WSEI. To świetny wybór dla osób nastawionych na zdobywanie wiedzy w określonym obszarze i posiadających ambicję, by stać się prawdziwymi specjalistami w swej dziedzinie.

Studiowanie na pięcioletnim kierunku, połączone z praktykami w branży już od pierwszego roku, umożliwi absolwentowi nie tylko zdobycie potrzebnej wiedzy i doświadczenia, ale także zapewni mu olbrzymią przewagę na rynku pracy. Uczelnia zapewnia nie tylko kadrę składającą się z uznanych praktyków, ale także stawia na praktyczność nauczania. Student Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej będzie uczestniczył w licznych zajęciach warsztatowych, dzięki czemu będzie lepiej przygotowany do pierwszych praktyk w szkołach lub przedszkolach.

Studenci kierunku zostaną objęci tutoringiem, czyli spersonalizowaną metodą edukacji, która ma służyć rozwijaniu potencjału i motywowaniu do samorozwoju. Tutoring akademicki pomaga w rozwijaniu określonego obszaru wiedzy, umiejętności samodzielnego jej zdobywania, uczy sztuki wykorzystywania własnych talentów oraz wzmacnia zainteresowania studenta. Proces współpracy nakierowany jest na rozwój podopiecznego w zakresie umiejętności akademickich tj. pisanie tekstów, prezentacja wiedzy, dyskusja.

Sylwetka absolwenta:

  • Posiada wiedzę psychologiczną i pedagogiczną pozwalającą na rozumienie procesów rozwoju, socjalizacji, wychowania i nauczania – uczenia się.
  • Posiada wiedzę z zakresu dydaktyki i szczegółowej metodyki działalności pedagogicznej, popartą doświadczeniem w jej praktycznym wykorzystywaniu.
  • Posiada umiejętności i kompetencje niezbędne do kompleksowej realizacji dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zadań szkoły, w tym do samodzielnego przygotowania i dostosowania programu nauczania do potrzeb i możliwości uczniów.
  • Wykazuje umiejętność uczenia się i doskonalenia własnego warsztatu pedagogicznego z wykorzystaniem nowoczesnych środków i metod pozyskiwania, organizowania i przetwarzania informacji i materiałów.
  • Umiejętnie komunikuje się przy użyciu różnych technik, zarówno z osobami będącymi podmiotami działalności pedagogicznej, jak i z innymi osobami współdziałającymi w procesie dydaktyczno-wychowawczym oraz specjalistami wspierającymi ten proces.
  • Charakteryzuje się wrażliwością etyczną, empatią, otwartością, refleksyjnością oraz postawami prospołecznymi i poczuciem odpowiedzialności.
  • Jest praktycznie przygotowany do realizowania zadań zawodowych (dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych) wynikających z roli nauczyciela.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji – WSEI W LUBLINIE – REKRUTACJA KROK PO KROKU

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Lubelska Akademia WSEI – AKTUALNOŚCI

Więcej informacji o kierunkach pedagogicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia pedagogiczne LublinInteresujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Lublinie

Studia miejskie w Lublinie

Kierunek studia miejskie jest odpowiedzią na intensyfikację zjawisk i procesów dokonujących się w różnych obszarach…

Studia informatyczne w Lublinie

Zastanawiasz się, na jakich kierunkach studiów informatycznych możesz studiować w Lublinie? Poznaj wszystkie możliwości w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia