Studia filologiczne w Lublinie

Nauka języków obcych cieszy się dużym powodzeniem wśród kandydatów na studia. Anglistyka (filologia angielska) to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Czy możesz dobrze poznać język angielski dzięki studiom w Lublinie? Jakich innych języków obcych można uczyć się na poziomie filologicznym? Czy jest duży wybór uczelni? A co z filologią polską?

Oferta lubelskich uczelni jest dosyć bogata, jeśli spojrzeć na oferowane filologie. Listę kierunków filologicznych znajdziecie poniżej. Jedno jest pewne – wszystkich bardziej znanych, powszechnie używanych w wielu krajach języków nauczysz się na studiach w Lublinie. Najwięcej propozycji z tego zakresu ma zdecydowanie Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, ale filologiczne kierunki studiów ma w swojej ofercie także Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Kierunki studiów filologicznych w Lublinie 2023

Na tej liście dominują propozycje dwóch uczelni państwowych: UMCS oraz KUL. Opisy kierunków oraz zasady rekrutacji znajdziesz na profilach uczelni – UMCS oraz KUL.

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Lublin. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia