Kierunki studiów LublinNoweStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia LublinTOP LublinTop studia

Filologia angielska w Lublinie

Nauka języków obcych cieszy się dużym powodzeniem wśród kandydatów na studia. Anglistyka (filologia angielska) to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Czy możesz dobrze poznać język angielski dzięki studiom w Lublinie?

Oferta studiów na kierunku filologia angielska lub anglistyka powinna zadowolić kandydatów, tych którzy chcą kandydować w Lublinie. Dwie uczelnie publiczne proponują studia, na których doskonale poznasz język angielski – Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Doskonałą rekomendacją kierunku jest opis na stronach UMCS:

“Lublin to nie Londyn, jednak tu także możesz świetnie poznać język, którym ludzie posługują się nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale praktycznie na całym świecie. Na anglistyce nauczysz się nie tylko swobodnie posługiwać angielskim (na poziomie C1), ale też drugim, wybranym przez siebie europejskim językiem obcym (na poziomie B2). Poznasz bogatą historię, literaturę i kulturę krajów obszarów anglojęzycznych oraz zachodzące w nich procesy społeczne, a także brytyjską i amerykańską odmianę języka. Już od drugiego roku studiów możesz rozwijać swoją wiedzę w najbardziej interesujących Cię kierunkach na zajęciach specjalizacyjnych z: literaturoznawstwa, językoznawstwa, kulturoznawstwa, medioznawstwa lub traduktologii.

Po ukończeniu tego kierunku nie tylko będziesz lepiej rozumieć sam język, ale też wszelkie procesy, zjawiska oraz niuanse i różnorodność kultury krajów anglojęzycznych.

Co po studiach anglistycznych

Ciekawie o perspektywach pracy informuje KUL.

Studia przygotowują do podjęcia pracy w zawodach wymagających dobrej znajomości języka angielskiego jako niezbędnego narzędzia w codziennym profesjonalnym funkcjonowaniu, np. w korporacjach, instytucjach kulturalno-oświatowych, fundacjach o zasięgu międzynarodowym, wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, turystyce i sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury.

Możliwa jest również praca w branży IT w tzw. linguistic departments jako specjalista od języków obcych i tłumacz lub podjęcie własnej działalności gospodarczej (np. szkoła językowa, tłumacz).

Po uzyskaniu odpowiedniego doświadczenia i uprawnień możliwe jest podjęcie pracy jako tłumacz przysięgły, symultaniczny, konsekutywny.

Kierunek filologia angielska w Lublinie

O innych kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Lublin. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia