Kierunki studiów SzczecinnewStudia geograficzneStudia Szczecin

Geografia w Szczecinie

Interesują Cię studia geograficzne w Szczecinie? Myślisz o tym, by wybrać kierunek geografia?

Studia na kierunku geografia proponuje kandydatom Uniwersytet Szczeciński. Dowiedz się więcej!

Geografia na Uniwersytecie Szczecińskim

Geografia – propozycja Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego – to studia dla osób ciekawych świata, chcących zrozumieć wzajemne powiązania oraz zależności między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem przyrodniczym i społeczno-gospodarczym, gotowych do ciągłego poszerzania własnych horyzontów. 

Studiujący ma możliwość zdobycia unikatowego zestawu umiejętności warsztatowych geografa, obejmującego metody pracy laboratoryjnej i terenowej, techniki skutecznej komunikacji oraz współpracy zespołowej. Geografia daje nie tylko solidną, wszechstronną wiedzę przedmiotową i imponujący wachlarz umiejętności, lecz kształci także osoby potrafiące myśleć kreatywnie i nieszablonowo, które są poszukiwane na współczesnym rynku pracy.

Absolwenci geografii mogą pracować m.in. jako:

  • specjaliści i eksperci w urzędach administracji państwowej i samorządowej, w tym w urzędach miast, gmin, powiatów i województw (w wydziałach koordynacji, rozwoju i promocji, mienia komunalnego i inwestycji, gospodarki komunalnej),
  • pracownicy biur planowania przestrzennego i pracowni urbanistycznych,
  • doradcy w dziedzinie ochrony środowiska, prognoz hydrologicznych i meteorologicznych,
  • specjaliści w zakresie systemów informacji geograficznej GIS, nawigacji satelitarnej GPS oraz kartografii i tworzenia map,
  • doradcy i eksperci w małych oraz średnich przedsiębiorstwach, zwłaszcza branży turystycznej i związanych z wykorzystaniem zasobów naturalnych, gospodarką morską, ochroną brzegów oraz ich zagospodarowaniem.

Ukończona specjalność nauczycielska wraz z jej kontynuacją na studiach drugiego poziomu daje uprawnienia zawodowe do nauczania geografii na wszystkich poziomach edukacji szkolnej.

Kierunek geografia w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Szczecin. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia