Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia SzczecinStudia turystyczne

Turystyka i rekreacja – Uniwersytet Szczeciński

Kierunek studiów turystyka i rekreacja to propozycja dla osób planujących karierę zawodową w biznesie turystycznym, Wellness & Spa lub turystyce międzynarodowej.

Studia na kierunku turystyka i rekreacja, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Szczeciński, przygotowują do podejmowania decyzji oraz twórczego rozwiązywania problemów związanych z działalnością w sferze turystyki i rekreacji.

Program kształcenia opiera się nie tylko na pogłębionych i interdyscyplinarnych studiach teoretycznych, ale również na praktycznych zajęciach dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku. Absolwenci uzyskają wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne umożliwiające działalność badawczą i menedżerską w dziedzinie turystyki i rekreacji.

Perspektywy zawodowe:

  • przedsiębiorstwa turystyczne i inne jednostki obsługi ruchu turystycznego (biura podróży i agencje turystyczne, centra konferencyjno-biznesowe, firmy eventowe, turystyczne przedsiębiorstwa transportowe i inne),
  • przedsiębiorstwa hotelarskie i gastronomiczne (hotele, ośrodki wczasowe lub wypoczynkowe i inne podmioty zbiorowego zakwaterowania, obiekty agroturystyczne, restauracje i inne punkty gastronomiczne),
  • ośrodki sportowo-rekreacyjne (zakłady uzdrowiskowe, ośrodki spa & wellness, fitness kluby, centra odnowy biologicznej, ośrodki sportowe, siłownie itp.),
  • jednostki samorządowe oraz organizacje pozarządowych (urzędy marszałkowskie, starostwa powiatowe, urzędy miast i gmin).

Strona kierunku: TURYSTYKA I REKREACJA , Uniwersytet Szczeciński

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Szczecin. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia