Kierunki studiów RadomnewStudia pedagogiczneStudia Radom

Pedagogika w Radomiu

A może zainteresują Cię studia na kierunku pedagogika w Radomiu? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Studia na kierunku pedagogika proponują w Radomiu dwie uczelnie. Studia można podjąć na państwowym Uniwersytecie Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu (UTH) oraz na niepaństwowej uczelni – Akademii Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu

Pedagogika w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu

Podstawowym celem kształcenia studentów na kierunku pedagogika, który prowadzi Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu, jest przygotowanie kadr do prowadzenia działalności oświatowej, organizacyjnej, terapeutyczno – rehabilitacyjnej i socjalnej.

Student w trakcie nauki zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu nauk pedagogicznych, w tym m.in.: profilaktyki społecznej i resocjalizacji, pedagogiki specjalnej oraz terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego i pedagogiki pracy, pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej i pracy socjalnej, zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Studia umożliwiają organizowanie oraz prowadzenie pracy wychowawczej i dydaktycznej, kierowanie zespołami ludzkimi i placówkami oświatowymi, a także rozpoznawanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów jednostek, grup i społeczności. Student posiądzie wiedzę dotyczącą funkcjonowania publicznych i niepublicznych placówek oświatowych, opiekuńczo – wychowawczych, oraz zasad tworzenia i finansowania projektów i programów edukacyjnych. Całość kształcenia uzupełniają obowiązkowe praktyki w instytucjach i placówkach oświatowych.

Specjalności:

  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią zajęciową;
  • Pedagogika szkolna z elementami arteterapii;
  • Pedagogika dzieci i młodzieży z elementami Live Coachingu;
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i senioralna;
  • Profilaktyka społeczna z resocjalizacją.

Kierunek pedagogika w Radomiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia pedagogiczne Radom. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Radomiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Radomiu:

Studia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uczelnie Radom

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Radomiu

Studia informatyczne w Radomiu

Studia informatyczne spośród uczelni radomskich oferuje Uniwersytet Radomski oraz Akademia Handlowa Nauk Stosowanych. Na uczelni…

Psychologia w Radomiu

Dla kandydatów zainteresowanych podjęciem studiów w Radomiu na kierunku psychologia są trzy możliwości. Jedna z…

Studia rolnicze w Radomiu

Kandydaci zainteresowani studiami rolniczymi w Radomiu zwrócą pewnie uwagę przede wszystkim na kierunek bezpieczeństwo i…

Studia społeczne w Radomiu

Kierunki studiów społecznych w Radomiu to możliwość podjęcia nauki na takich m.in kierunkach jak: DZIENNIKARSTWO, PRACA…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia