Kierunki studiówKierunki studiów RadomStudia RadomStudia sportowe

Wychowanie fizyczne – studia w Radomiu

Kierunek wychowanie fizyczne kreowany jest w Radomiu na jeden z tych kierunków, które dają duże perspektywy. Poznaj studia na Uniwersytecie Radomskim w Radomiu.

Studia na kierunku wychowanie fizyczne proponuje kandydatom Uniwersytet Radomski. Na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym uczelnia przygotowała studia stacjonarne I stopnia.

Wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Radomskim w Radomiu

Studiując kierunek wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Radomskim pozyskasz wiedzę i umiejętności z zakresu:

  • Anatomii i antropologii, fizjologii wysiłku, biochemii, pedagogiki, psychologii, teorii sportu, teorii motoryczności.
  • Zabaw i gier ruchowych, teorii i metodyki wychowania fizycznego, sportów indywidualnych i zespołowych, ćwiczeń kompensacyjno-korekcyjnych, edukacji zdrowotnej, dietetyki, przygotowania motorycznego, treningu funkcjonalnego i medycznego.

Jako absolwent będziesz dobrze przygotowany do: pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej w miejscu pracy i środowisku lokalnym, a także samodzielnego planowania, realizacji i ewaluacji aktywności fizycznej służącej zdrowiu, wypoczynkowi oraz urodzie. Będziesz mógł znaleźć zatrudnienie jako nauczyciel wychowania fizycznego lub instruktor poszczególnych dyscyplin sportowych.

Strona kierunku: WYCHOWANIE FIZYCZNE , Uniwersytet Radomski

Dowiedz się więcej o Uniwersytecie Radomskim

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Radom. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Radomiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Radomiu:

Studia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uczelnie Radom

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia