Finanse i rachunkowość w Radomiu

Jeśli interesują Cię studia ekonomiczne, a szczególnie kierunek finanse i rachunkowość w Radomiu, to lektura tego artykułu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Gdzie studiować kierunek finanse i rachunkowość w Radomiu?

Kierunek finanse i rachunkowość znajdziesz w ofercie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Możesz także rozważyć podjęcie studiów na uczelni niepublicznej, a w tym przypadku jest to Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu. Dowiedz się więcej!

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu (UTH)

Studia na kierunku finanse i rachunkowość, prowadzone przez Wydział Ekonomii i Finansów UTH w Radomiu, przygotują Cię do podjęcia pracy w działach księgowości przedsiębiorstw, instytucjach finansowych, jednostkach samorządowych oraz w urzędach państwowych, w firmach konsultingowych czy audytorskich. W przyszłości będziesz mogła/mógł samodzielnie prowadzić biuro rachunkowe, zostać doradcą podatkowym, finansowym lub biegłym rewidentem.

Finanse i rachunkowość w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu (AHNS)

Celem studiów finanse i rachunkowość, proponowanych przez AHNS w Radomiu, jest przekazanie wiedzy z zakresu finansów, ryzyka finansowego, rachunkowości finansowej oraz funkcjonowania instytucji finansowych: banków, towarzystw ubezpieczeniowych i inwestycyjnych, a także instytucji finansów publicznych. Studenci zdobywają praktyczne umiejętności stosowania instrumentów finansowych i zasad rachunkowości. 

Specjalności:

  • Rachunkowość i podatki
  • Ubezpieczenia
  • Finanse i bankowość
  • Zarządzanie ryzykiem finansowym
  • Rozliczenia międzynarodowe

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Radomiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Radom. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Radomiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Radomiu:

Studia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uczelnie Radom

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia