Kierunki studiów RzeszównewStudia ekonomiczneStudia RzeszówTOP RzeszówTop studia

Finanse i rachunkowość w Rzeszowie

Wybierasz się na studia ekonomiczne w Rzeszowie? Chcesz wybrać kierunek finanse i rachunkowość, ale zastanawiasz się jeszcze jaką uczelnię wybrać?

Jeśli planujesz wybrać studia na publicznej uczelni wyższej, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Kierunek finanse i rachunkowość prowadzą zarówno Uniwersytet Rzeszowski, jak i Politechnika Rzeszowska. Z kolei zaś uczelnia niepubliczna – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ma w swojej ofercie kierunek finanse i rachunkowość w zarządzaniu. Masz jeszcze jedną opcję – studia na kierunku zarządzanie w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej (w ramach którego będziesz mieć możliwość wyboru specjalności rachunkowość i zarządzanie finansami z elementami controllingu).

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Rzeszowskim

Celem studiów finanse i rachunkowość, prowadzonych przez Uniwersytet Rzeszowski, jest zdobycie przez studentów profesjonalnej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych. Studia przygotowują do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach, instytucjach sektora publicznego oraz podmiotach pośrednictwa finansowego, sektora ubezpieczeń i innych instytucjach finansowych, na pomocniczych i samodzielnych stanowiskach niższego i średniego szczebla.

Specjalności:

  • Rachunkowość przedsiębiorstw
  • Finanse i bankowość

Finanse i rachunkowość na Politechnice Rzeszowskiej

Kierunek finanse i rachunkowość, który ma w ofercie Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, przygotowuje studentów do sprawnego funkcjonowania w przedsiębiorstwach i instytucjach rynku finansowego. W trakcie studiów zdobędą oni wiedzę ogólnoekonomiczną oraz specjalistyczne umiejętności z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw i zarządzania finansami.

Specjalności:

  • Rachunkowość i podatki
  • Bankowość i rynki kapitałowe

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Finanse i rachunkowość w zarządzaniu – to odrębna ścieżka kształcenia realizowana na kierunku zarządzanie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Studiując we WSIiZ nauczysz się jak kompetentnie zarządzać finansami firmy, podejmować słuszne decyzje biznesowe, inwestować w instrumenty finansowe, grać na giełdzie oraz symulować transakcje finansowe.

Specjalność Rachunkowość i zarządzanie finansami z elementami controllingu na kierunku Zarządzanie w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej

Celem specjalności rachunkowość i zarządzanie finansami z elementami controllingu jest zapoznanie studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej od strony teoretycznej, jak i praktycznej z zasadami prowadzenia rachunkowości i organizacji ksiąg rachunkowych od podstaw aż do zarządzania finansami przedsiębiorstwa wsparte narzędziem controllingu. Oprócz podstawowej wiedzy niezbędnej do prowadzenia rachunkowości i zarządzania finansami w przedsiębiorstwie specjalność doskonali umiejętności oceny aktualnej oraz przyszłej kondycji finansowej i pozycji rynkowej przedsiębiorstwa, a także analizę przepisów prawa i ich stosowanie w praktyce gospodarczej. 

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Rzeszowie. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Udostępnij:

Jeden komentarz do “Finanse i rachunkowość w Rzeszowie

  • Cześć, ja mogę osobom zainteresowanym tematyką finansów i rachunkowości polecić studia podyplomowe na WSKZ-cie, przede wszystkim dlatego, że uczymy się w całości online, są dobrej jakości materiały i samemu decyduje się kiedy podchodzić do egzaminów. Jako absolwent polecam sprawdzić ich stronę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia