Kierunki studiów RzeszównewStudia ekonomiczneStudia RzeszówTOP RzeszówTop studia

Ekonomia w Rzeszowie

Zastanawiasz się nad studiowaniem w Rzeszowie i chodzi Ci po głowie kierunek ekonomia? Zobacz, czym charakteryzuje się ten kierunek i gdzie możesz go studiować w Rzeszowie!

Kierunek ekonomia to świetny wybór dla osób o szerokiej gamie zainteresowań ze ścisłym, konkretnym spojrzeniem na świat. Studia pozwalają ubiegać się o pracę w wielu dziedzinach, m.in. analizy danych, prognozowania finansowego oraz zarządzania grupami pracowników, bądź relacjami z kluczowymi klientami.

Czego można się nauczyć na kierunku ekonomia?

Głównym celem studiów ekonomicznym jest wykształcenie dogłębnego zrozumienia mechanizmów obecnych na rynkach międzynarodowym i lokalnych. Studenci nabywają intuicji poprzez przyswajanie wiedzy matematycznej, w szczególności ze statystyki. W dziedzinie ekonomii równie istotne co wiedza teoretyczna są zdolności praktyczne, których studenci nabierają poprzez korzystanie ze specjalistycznych programów komputerowych.

Bardzo ważna jest też zdolność wnioskowania i przewidywania ruchów na rynkach na podstawie sytuacji na arenie międzynarodowej oraz zrozumienie potrzeb potencjalnych klientów, w związku z czym na kierunku ekonomia uczy się również podstaw socjologii i psychologii.

Co warto zdawać na maturze, aby dostać się na ekonomię?

Uczelnie zwykle największą uwagę przywiązują do wyników z języka obcego oraz przynajmniej jednego z następujących przedmiotów:  geografia, fizyka, historia, informatyka, język polski, matematyka i wiedza o społeczeństwie. Warto jednak potwierdzić wymagania bezpośrednio na stronie wybranej uczelni.

Ekonomia na Uniwersytecie Rzeszowskim

Uniwersytet Rzeszowski prowadzi studia na kierunku ekonomia zarówno na I, jak i na II stopniu edukacji wyższej. Uczelnia zapewnia wysoki poziom kształcenia m.in. dzięki obecności Wewnętrznego Systemy Zapewnienia Jakości Kształcenia, którego zadaniem jest monitorowanie potrzeb rynku pracy i dostosowywanie programu studiów do aktualnych jego wymogów.

UR przykłada dużą wagę do przekazania studentom nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, będących podstawą dobrego prowadzenia biznesu na skalę międzynarodową.

Zobacz film:

Specjalności I stopnia studiów na kierunku ekonomia na UR to:

  • Ekonomia przedsiębiorstwa
  • Ekonomia usług biznesowych
  • Ekonomia i zarządzanie w sektorze publicznym
  • Gospodarka finansowa i rachunkowość
  • Gospodarka regionalna i lokalna

Kierunek ekonomia w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne w Rzeszowie. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia