Kierunki studiów LublinnewStudia LublinStudia techniczne

Mechatronika – studia w Lublinie

Myślisz o tym, by wybrać studia techniczne w Lublinie? Jednym z przyszłościowych i gwarantujących atrakcyjną karierę zawodową kierunków technicznych jest niewątpliwie mechatronika!

Kierunek mechatronika prowadzi Politechnika Lubelska. Ma go w swojej ofercie także renomowana uczelnia niepubliczna: Lubelska Akademia WSEI.

Mechatronika w Lubelskiej Akademii WSEI

Mechatronika – propozycja WSEI w Lublinie – to bardzo nowoczesny kierunek studiów, który stanowi połączenie inżynierii mechanicznej, komputerowej, automatyki i robotyki, służący projektowaniu i wytwarzaniu nowoczesnych urządzeń.

Celem studiów jest uzyskanie innowacyjnej oraz specjalistycznej wiedzy, która zapewni im możliwie jak najlepsze dopasowanie swego przygotowania zawodowego do aktualnych potrzeb rynku pracy i pozyskania zatrudnienia we wszystkich dziedzinach działalności człowieka, poczynając od przemysłu maszynowego, przez elektroniczny na spożywczym kończąc.

Mechatronika to idealna propozycja dla osób interesujących się nowymi technologiami. Przyda się również wyobraźnia przestrzenna, umiejętność myślenia analitycznego i zdolności techniczne. Jeżeli czujesz, że masz ścisły umysł i lubisz technologię znalazłeś dla siebie idealny kierunek studiów.

Specjalności:

  • Automatyka i robotyka,
  • Mechanika i eksploatacja maszyn.

Absolwent specjalności automatyka i robotyka będzie posiadał podstawową wiedzę i umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Będzie posiadał gruntowną znajomość mechaniki i projektowania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi obliczeniowych. Będzie przygotowany do: realizacji procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn; prac wspomagających programowanie maszyn, dobór materiałów inżynierskich stosowanych jako elementy maszyn oraz nadzór nad ich eksploatacją; zarządzania pracą w zespole; koordynacji prac i oceny ich wyników oraz sprawnego posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi.

Program studiów na specjalności mechanika i eksploatacja maszyn obejmuje szereg obszarów tematycznych, wyposażających studentów w wiedzę i umiejętności związane z innowacyjnymi technologiami wytwarzania (m.in. technologie przyrostowe) i sterowania: takimi jak systemy sterowania CNC, roboty przemysłowe i usługowe, badania nieniszczące NDT oraz sensory i przetworniki pomiarowe. Wiedzę o nich połączono z poszukiwanymi na rynku umiejętnościami i kompetencjami w zakresie inżynierii wytwarzania i robotyki wymaganymi w realizacji projektów z obszarów mechatroniki.

Mechatronika na Politechnice Lubelskiej

Studia na kierunku mechatronika prowadzi Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

Na tym kierunku uzyskasz wiedzę z zakresu mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki oraz sterowania. Nauczysz się integrować ją przy projektowaniu, wytwarzaniu i eksploatacji produktów. Będziesz brał udział w ciekawych laboratoriach i ćwiczeniach projektowych. Dostaniesz szansę rozwinięcia umiejętności językowych.

Wszechstronność tego kierunku pozwoli Ci otrzymać pracę w różnych gałęziach przemysłu m.in. elektromaszynowym, motoryzacyjnym, sprzętu gospodarstwa domowego, lotniczym i obrabiarkowym.

Kierunek mechatronika w Lublinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Lublin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Lublin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia